Krása a módaRady a tipyRecepty

Pleťová maska – jak si je připravit doma?

Pro vaši pleť je důležitá pravidelná a častá údržba, tedy povrchové čištění, které zvládnete den co den a poté hloubkové čištění, které budete provádět pravidelně, například jednou za týden nebo jednou za měsíc. Díky tomu poté máte pokožku krásně svěží, zdravou a vyživenou. Když se po této masce podíváte na pleť, vidíte krásnou, jasnou a jemnou pokožku. Pryč je odumřelá pokožka, nečistoty a podobně.

Peeling pokožky je důležitý

Péče o pokožku je důležitá v každé situaci. Nemusíte chodit ke kosmetičce měsíc co měsíc a utrácet zde vysoké sumy za zkrášlovací prostředky. Můžete zkusit vyrobit si pleťovou masku doma. Taková maska může pomoci čistit pleť, hluboko vyčistit pokožku a podobně. Navíc, když si jí vyrobíte doma, přesně víte, co v pleťové masce je. Domácí masky bývají navíc i přírodní, takže bez chemikálií a dalších látek, které mohou někdy zanechávat alergické reakce. Navíc, ušetříte poměrně vysokou částku. Vyzkoušejte i vy vyrobit si doma jednoduchou pleťovou masku. Inspirujte se některým z níže uvedených receptů.

ingredience

Jedlá soda a minerální voda

Skvělá pleťová maska pro citlivou pokožku, alkalita jedlé sody umí vyrovnat pokožku, jemně z ní odstraní odumřelé buňky, minerální voda přináší výživu.

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • Malé množství minerální vody

Jak postupovat:

K jedlé sodě přidejte trošku minerální vody a vše promíchejte. Měla by vám vzniknout pasta. Tu následně aplikujte na pokožku a masírujte jí. Opláchněte studenou vodou.

Peeling z medu a cukru

Med pomáhá ničit bakterie a zvlhčuje pokožku, cukr, nejlépe hnědý cukr, je skvělý exfoliant, jeho glykolová kyselina chrání pokožku před toxiny. Vyzkoušejte tento jemný peeling.

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce surového medu
  • 1 polévková lžíce hnědého cukru

Jak postupovat:

Smíchejte ve skleněné misce med a cukr. Umyjte si obličej a touto směsí masírujte pleť, vyhněte se oblasti očí. Jemnými krouživými pohyby odstraníte odumřelé tkáně. Následně opláchněte pokožku a vysušte jí.

Grapefruitovo – avokádová maska

Grapefruit je nabitý vitamínem C, ale obsahuje také několik fytochemikálií, flavonoidy, limonády a u těch se prokázalo, že napomáhají snižovat riziko rakoviny kůže. Jeho antioxidanty pomáhají zlepšovat tón pleti. Avokádo zase obsahuje zdravé nasycené tuky, jeho glutamin pomáhá odstraňovat z pokožky toxiny a nečistoty.

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek cukru
  • ½ grapefruitu
  • 3 polévkové lžíce avokádového oleje

Jak postupovat:

Do skleněné nádobky dejte cukr a k němu přidejte šťávu z grapefruitu. Přidejte avokádový olej a míchejte. Při intenzivním míchání se rozpustí cukr. Následně aplikujte na pokožku a poté smyjte vodou.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button