Spolupráce

Obrazy moře: Sázka na pohodu a teplo léta

Nekonečné moře může v člověku vyvolat spousty pocitů. Ostatně jen si vzpomeňte sami na sebe, když vyrazíte na dovolenou a poprvé spatříte pobřeží. Rozhodně půjde o moment, který stojí za to. Léto miluje v podstatě každý. Dopřát si moře můžete pochopitelně klidně i v zimě. Některé exotické destinace neskutečně lákají velké množství lidí. Počítat ale musíte s neskutečně vysokými náklady na cestu. Pokud na dovolenou nemáte, určitě nezoufejte a dopřejte si takovouto pohodu přímo doma. Jak? Jednoduše. Stačí si zakoupit nějakou krásnou fototapetu moře. Na nejznámější motivy se podíváme v následujících řádcích. Třeba se vám některý bude líbit a začnete mít jasno.

Moře v nekonečné dálce jako klasika

Tradiční obraz moře znázorňuje jeho nekonečnou plochu. Podívat se lze přímo na hladinu moře a prakticky neomezené pole za ním. Vidět je možné pouze oblohu jako takovou. Ta může být posetá spoustou mraků a oblaků. Moc hezké jsou také stejné pohledy při západu nebo naopak východu slunce. Fototapeta nebo obraz dostanou díky hře světla zcela specifické rozměry. Rozhodně takovéto scenérie na první pohled zaujmou.

Pohled pod hladinou

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/krajiny/more/

Hodně poutavý je také snímek zachycující moře pod jeho hladinou. Nádherné písečné dno dokonale koresponduje s krásnou čistou modrou vodou. Už při samotném pohledu se člověku chce do takovéto vody skočit. Jinak je hodně poutavá i hra světla, jež prosvítá právě přes samotnou hladinu. Moc hezky se takováto scenérie hodí především do ložnice. Jinak ale není problém vybrat si také obraz moře v nějaké méně tradiční podobě.

Rozbouřené moře se vším všudy

Hodně dobrou volbou je obraz rozbouřené moře. Pokud chcete konkrétní místnost trochu oživit a dát ji poněkud dramatičtější atmosféru, pak se jedná optimální záležitost. Velké vlny na moři mohou člověku vytvořit jakýsi pocit bezpečí spojený s tím, že se na daném místě nemusí nacházet. Velmi zajímavý je i tmavý odstín samotného moře, které bouří a nabízí hodně poutavé scenérie.  

Zajímavé lodě

S mořem jako takovým souvisí i nejrůznější plavidla. Právě ona brázdí jeho hladinu a vy se můžete alespoň symbolicky ocitnout na palubě některého z nich. Na obrázku může být třeba velký křižník, nebo klidně i zaoceánská loď. Pokud ale patříte spíše mezi romantické duše, jistě nepohrdnete ani plachetnicí ztracenou v nekonečných vlnách oceánu. Právě na nich se bude houpat a postupně plout do míst, která má stanovená jako cíl. Plachetnice se hodí třeba do obývacího pokoje, nicméně obraz moře v ložnici právě s jejím motivem dokáže také vytvořit skvělou atmosféru.

Pohoda na pláži

https://myloview.cz/obrazy/

Chtěli byste na dovolené pouze ležet na pláži? Aby ne? Pohoda a nekonečné výhledy na moře z lehátka jsou jedinečné. Takovéto vyobrazení ale můžete mít i doma. Fototapety a plakáty s tímto motivem jsou opravdu skvělé a umí navodit tu správnou letní atmosféru. I vy si ji při pohledu na takovéto zátiší budete moci dokonale užít. Když se navíc ke všemu přidá ještě sklenka nějakého toho míchaného nápoje, není co řešit.

Skaliska a několik barev moře

Mořská hladina může mít několik barev. Ty se odvíjí pochopitelně od několika faktorů. Tím prvním je stoprocentně materiál dna. Je jasné, že pískem pokryté dno moře je mnohem světlejší než místa, kde se jako podklad nacházejí oblázky a valouny. Jinak se barvy liší také podle hloubky moře. Když se ke všemu ještě přidají skaliska čouhající nad hladinu, celek bude vypadat maximálně komplexně a stylově. Menší laguny protkané skalami vypadají hodně zajímavě.   

Plody moře

Mnohým se v souvislosti s mořem vybaví také jeho plody. Takové mušle, hvězdice, krabi, sépie nebo jiní obyvatelé moře vypadají náramně. Moc hezké jsou jejich kombinace s pískem a krásným azurově modrým mořem. Naaranžovat mušle tak, aby vypadaly krásně, přitom není ta složité. Nabízejí totiž jednak nádherné barvy a jednak také zcela neotřelé tvary, s nimiž se ničeho podobného jen tak jednoduše nesetkáte. Přibrat si do nějakého záběru není problém ještě malé valounky a jiné přírodní předměty. Fototapeta třeba v obývacím pokoji s touto tematikou jistě nezklame. 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button