Rady a tipy

Nejlepší triky pro všechny milovníky čistoty

Pro většinu z nás stále platí, že čistota je půl zdraví! Není divu, pořád jsou mezi námi hospodyňky, ale i pečliví manželé, kteří rádi udržují domácnost dokonale čistou – od linky až po voňavou toaletu. Pravdou ale je, že to nás to někdy stojí příliš mnoho úsilí, naštěstí ale existují rychlí domácí pomocníčci a triky, které vám práci usnadní a ještě ji mnohonásobně zrychlí. My jsme pro vás dnes připravili tři nejlepší z nich a věříme, že vám budou skutečně užitečnými. Přejeme vám příjemné počtení!

Tip na čistou mikrovlnou troubu

Naneste na houbičku na nádobí trochu čističe a o něco ji lehce otřete, abyste získali nějakou tu pěnu. Nyní dejte houbu do mikrovlnné trouby a tu pak zapněte při minimálním výkonu na třicet sekund. Tento způsob je asi nejjednodušším při běžném čištění a navíc vám zabere minimum času. Vaše trouba bude se zbaví veškerého zápachu a špatné mikroby se přichytí do houbičky. Schválně, zkuste to!

A co matrace?

Dříve či později se opotřebuje i na nejkvalitnější a nejodolnější matrace a není tak divu, že mají tendence se znečišťovat snadněji. Chcete-li, aby ta vaše vypadala jako nová, stačí vám ale jenom jeden prostý trik. Stačí matraci posypat jednou sodou a tu pak po několikahodinovém působení odsát pomocí ručního vysavače. Všechny nečistoty a zápachy zmizí a navíc tuto proceduru můžete aplikovat i třeba na starší gauč a křesla.

Kuchyňská prkénka jako nová

Citrón je prostě čistící zázrak na všechno! Nasypejte na své prkénko trochu soli a pomocí citrónu a jeho šťávy ji důkladně otřete. Pak už jen stačí opláchnout horkou vodou a vaše prkénko bude zase čisté a jako nové!

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button