Dům a zahradaRady a tipy

Nedejte zlodějům šanci: Jak ochránit svůj dům, když jste na dovolené?

Také máte obavy o bezpečí vašeho domu? Zkuste přijmout některá opatření, která sníží pravděpodobnost páchání domovní kriminality. Než vyrazíte na hory nebo kamkoliv jinam, možná by stálo za to následovat těchto pět jednoduchých kroků k zajištění bezpečnosti vašeho domova, které podpoří ochranu vašeho domu a vám zaručí alespoň trochu klidnější spaní, zatímco si budete užívat na dovolené.

Správné osvětlení

Není překvapením, že zloději se často vydávají na cestu až po setmění, kdy jsou pro kolemjdoucí a sousedy méně viditelní. Všichni to víme, nicméně je pozoruhodné, že mnoho z nás stále nechává své domovy v naprosté tmě, když odjíždí na dovolenou. Zloději, kteří se rádi chopí každé příležitosti, tak mají ideální podmínky pro to, aby se zaměřili na naše domovy. Instalace světla na verandě, které se večer rozsvítí, nebo ještě lépe chytrých světel s detekcí pohybu, nejenže ztíží podezřelým vetřelcům šanci zůstat neviděni, ale také je odradí od toho, aby se k vašemu domu vůbec přiblížili.

Vytvořte dojem, že jste doma

Někteří zloději se potloukají po okolí, aby si předem vytipovali prázdné domy. Žádný zloděj nevkročí do blízkosti vašeho domu, pokud si bude myslet, že tam jste uvnitř vy. Zkuste tedy simulovat, že v domě někdo je. Pomoci může samozřejmě výše uvedené chytré svícení, ale třeba také pootevřené závěsy, auto zaparkované na příjezdové cestě apod. V ideálním případě by samozřejmě bylo nejlepší, aby dům chodil někdo z vašich známých pravidelně kontrolovat.

Využijte chytré technologie

Bezpečnostní technologie ušly dlouhou cestu. Buďte proaktivní – nedávejte zloději dostatek času na to, aby vás předběhl. Místo toho investujte do chytrých přístrojů, jako jsou například bezpečnostní kamery, které vás prostřednictvím notifikací v chytrém telefonu upozorní na jakoukoli podezřelou aktivitu, když budete zrovna mimo domov. Díky tomu budete mít náskok, se kterým zloděj nepočítá. Dnes je těchto možností skutečně mnoho. Možná nejsou nejlevnější, ale zvažte, zda se tato investice přeci jen nevyplatí s ohledem na to, co vám může uchránit. I kdyby nic jiného, dovolí vám na dovolené v klidu spát.

Mít viditelné zabezpečení domova

Čím viditelnější je vaše zabezpečení, tím menší je šance, že se stanete terčem pro zloděje. Zloději se s menší pravděpodobností dopustí trestného činu, pokud vědí, že je zachytí kamera. Pokud nainstalujete viditelnou bezpečnostní kameru nebo chytrý zvonek, můžete zloděje odradit od toho, aby se přiblížili k vašemu domu. Kromě toho umístěte na zahradu a okna cedule nebo samolepky, které případným vetřelcům připomenou, že mohou být sledováni.

Informujte své sousedy

Informujte své sousedy o tom, že se chystáte odjet na dovolenou, aby byli v době vaší nepřítomnosti ostražitější vůči podezřelým zvukům nebo chování. To, že budete mít po ruce někoho, kdo bude dům kontrolovat, vás také uklidní a dodá vám to větší sebejistotu.

Zabezpečení nepodceňujte

Ano, je pravda, že v dnešní době již nejsou vykrádačky pro zloděje tak lukrativní jako dřív. Hrozí větší riziko, že narazí na střežený objekt, a také prodej ukradených věcí už zdaleka tolik nevynáší. Přesto nelze říct, že by tato kriminalita byla na ústupu. Mnohdy se jen volí rafinovanější metody. Pamatujte také na to, že zloději si domy pečlivě vybírají. Pokud jim dáte na srozuměnou, že na vás si nepřijdou – pomocí kamer, bezpečnostních systémů nebo dozoru od sousedů, půjdou prostě o dům dál. Za riziko odhalení jim to rozhodně nestojí.

ZDROJ: https://www.idealhome.co.uk/news/keeping-your-home-safe-195248

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/bezpecnost-dvere-klic-klicova-dirka-279810/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button