Dům a zahradaRady a tipy

Jak postavit na své zahradě vodní prvek?

Také si přejete na své zahradě vodní prvek, který zahradu zkrášlí, doladí a také jí dodá na uklidňující a relaxační atmosféře? Nemusíte platit drahé architekty a firmy, které vám vše udělají. Můžete si vodní prvek vybudovat i vy sami. Jak na to?

Materiál:

  • Lopaty
  • Štěrk
  • Gumovou vložku do rybníku
  • Terénní struktura
  • Kameny
  • Vodní prvek
  • Vodní rostliny a další ozdoby

Připravte si prostor

Ze všeho nejdřív si musíte ujasnit, kde bude váš vodní prvek vůbec stát. Je nutno zjistit, zda přes vaše místo nevedou telefonní nebo inženýrské sítě nebo zda je vodní prvek na tomto místě vhodné postavit. Několik dní dopředu si udělejte projekt. V něm si vytyčíte, kde jej umístíte, čím ho vyložíte, jak velký by měl být a podobně. Nyní už přichází na řadu samotná práce.

Krok 1:

Nyní přichází na řadu terénní struktury. Natáhněte po celé délce ochranné vložky (obrázek 1). Poté natáhněte gumovou vložku do rybníku přes celé místo. Dobře se ujistěte, že jí vložíte také do všech mezer, vše pečlivě zajistěte, aby vám voda neunikala (obrázek 2).

Krok 2:

Nyní přichází čas na umístění čerpadla a různých hadiček. Vložte je a to pořádně. Nyní je důležité myslet na to, jak čerpadlo zakrýt, aby nebylo vidět. V tom vám pomohou velké balvany nebo menší kamínky, zaleží na to, co chcete u svého vodního prvku mít.

Krok 3:

Dokončete vhodní prvek. Nyní vyplňte vodní prvek štěrkem, kamínky a vším, čím chcete. Je nutno dávat pozor, abyste neprotrhly gumovou vložku. Přes případné díry by poté mohla voda unikat. Nyní naplňte vodou. Přidejte do rybníku rostliny, želvy nebo ryby, je to jen na vás. Ujistěte se, že je rybník dostatečně hluboký a že vaše čerpadlo má funkci pro údržbu systému.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button