NezařazenéRady a tipyZdraví

Návyky, které vysávají vaši energii

Cítíte se unavení, vyčerpaní, nic vás nebaví a nechápete, proč? Odpovědí může být špatný životní styl anebo také špatné návyky, které vysávají naši energii a berou nám chuť do života. Pravda, návyky s námi jdou po celý náš život, ale některé bychom z něj měli pomalu začít odstraňovat – mohou nám totiž nepříjemně zacvičit s naším psychickým i fyzickým stavem. Jak se jich ale zbavit? Věřte, není to tak těžké, chce to jenom trochu vůle a dobré víry a hlavně zdravou mysl! A kterých návyků byste se měli tak vyvarovat?

Nedodržování slibů

Nikdy neslibujte co nemůžete splnit – poškodíte si své jméno a své zdraví. Špatné jméno se dá, pravda, napravit, ale nepříjemnými výčitky si můžete zadělat i na dlouhodobou bolest hlavy.

„Toxičtí“ lidé

Častokrát s úmyslem pomoci bližnímu se dostáváme do situací, kdy potřebujeme pomoci my – psychicky. Obklopujte se raději lidmi, kteří vás dokáží ocenit a tráví s vámi jejich čas bezpodmínečně.

Dluhy

Říká se, že kdo půjčuje nebude mít brzy ani peníze, ani kamarády – a je to pravda. Dluhy, ať už vaše anebo vašich dlužníků jsou pokaždé nepříjemnou bariérou v mezilidských vztazích. Věřte, jde to i bez nich.

Zanedbávání zdraví

Dobrá mysle se neobejde bez dobrého zdraví. Nemusíte držet striktní dietu, ani denně chodit cvičit, spíše si dávejte pozor na prohřešky proti tělu. Pokuste se nepřejídat, snažte si čas od času zacvičit a hlavně buďte v psychické pohodě.

Málo koníčků

Největší chybou je nedělání věcí, které nás činí šťastnými. Každý by se měl čas od času věnovat koníčkům a činnostem, které máme rádi – ať už to je malování anebo tvoření origami.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button