Rady a tipy

Nápad, jak organizovat vaše fotky a vzpomínky

Výhody toho nápadu

Nelze se spoléhat jen na elektroniku. Proto nenechávejte vyvolání fotek na neurčitou budoucnost. Často se pak stane, že na fotky zapomeneme a ony se ztratí někde na dně mobilní a počítačové paměti.

Ukážeme vám způsob, jakým lze jednoduše organizovat fotky a tím si aktivně uchovávat vzpomínky. Den za dnem. Je samozřejmě jen na vás, jak se tohoto nápadu chopíte. Pokud nezvládnete pořizovat a vyvolávat jednu fotku denně, zkuste začít fotkami vystihující celý týden.

  • Je potřeba jen malá příprava, než začnete. Stačí si pořídit krabici, 12 oddělovačů a prázdné kartičky.
  • Je to rychlé a jednoduché. Každý den vám zabere jen chvilku, než vytisknete fotku a napíšete větu.
  • Dlouhodobý projekt, který ukazuje, jak vaše rodina během let roste.
  • Není tu žádný tlak. Jak jednou tento projekt rozjedete, je velmi snadný. Nikdo vás ale nenutí, abyste vše dodržovali a plnili kartičky opravdu každý den.

Jak na to

Základem je mít na každý den v roce jednu kartičku. Na vršek každé karty nalepte kousek washi pásky a napište datum daného dne (např. 19. května). Na jednu stranu pak napište rok a něco, co se ten den toho roku stalo důležitého, zajímavého nebo zábavného. Je zajímavé vymýšlet tyto věty. Může to být vtipná hláška nebo něco, co udělaly vaše děti. Na druhou stranu kartičky pak nalepte fotku z toho dne. Další rok pak postupujte stejným způsobem.

Krok 1: Pořiďte si krabici.

memorybox3 (1)

Krok 2: Sežeňte si oddělovače mezi měsíci. Můžou to být pohlednice nebo nějaké výraznější papíry.

memorybox4 (1)

Krok 3: Začněte dávat dohromady vzpomínky a zážitky.

Krok 4: Vymyslete způsob, jak každý den rychle vytisknout 1 fotku. Můžete si pořídit mini tiskárnu na fotky, použít klasickou tiskárnu nebo si fotky někde nechávat vyvolat.

kaleyann_ZINK_3

Inspirace

calendarjournal-07

calendarjournal-08

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button