Dům a zahradaRady a tipy

Mastný sporák? Díky tomuto triku jí odstraníte během pár chvil!

Úklid je něco, co se v domácnostech opakuje s železnou pravidelností. Znáte to, leštěnkou čistíte všechny skleněné plochy, odstraňujete prach z poliček a nábytku, vytíráte podlahy, vysáváte a pozornost musíte věnovat taky koupelně a toaletě. Často vynechávaný je v úklidu sporák. Otřete jej od skvrn, které se objevují během vaření, ale co takové kovové rámy na sporáku?

Všudypřítomná mastnota

Aby byl sporák dokonale čistý, neváháte utratit poměrně vysoké částky za různé komerční přípravky. Jsou napěchované chemickými látkami, které pomohou odstranit všechny nečistoty. To je pravda, mohou pomoci odstranit všechny nečistoty, ale zároveň do vaší domácnosti přinesou spoustu chemických látek. A vaší peněžence nepomohou. Možná je lepší sáhnout po domácím prostředku.

Máte pocit, že takové klasické babské rady nefungují? Není to pravda, mnohdy fungují podobně, stejně či dokonce lépe, než komerční přípravky. Babské rady se soustředí na to, co máte doma, jsou cenově velmi přijatelné, bez chemických a škodlivých látek. Ušetříte tak nejen svou domácnost, ale také svou peněženku.

Odmastit sporák je jednoduché

Sporák už máte celkem čistý, ale kovové rámy, které pomáhají rozvést teplo po celém hrnci, jsou tedy pěkně zanesené. Přinášíme způsob, jak můžete jednoduše odstranit mastnotu z těchto kovových rámů. Jde o jednoduchý recept. Podívejte se na video, kde najdete přesný postup, jak na to!

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button