Krása a módaRady a tipy

Kam se šperky? Vyrobte si vlastní organizér!

Každá žena má doma více či méně šperků, které pravidelně nosí. Do práce si volíte decentnější šperky než na večer s přáteli nebo nějakou party. Najít si tu správnou šperkovnici je proto velmi důležité, je nutno mít všechny své šperky pohromadě. A navíc, díky šperkovnici nebudete hledat po celém bytě své oblíbené náušnice.

Ochrana pro šperky

Kromě jiného je také šperkovnice ochrana pro vaše šperky. Neulpívá na nich prach, nečistoty a tím pádem se tolik nepoškozují. Uložit a uspořádat si své šperky touží každá žena. Klasické šperkovnice sice prostor poskytují, nicméně v nich často dochází k zamotání náramků, řetízků a dalších šperků. A rozmotat to? Snad každý už to jednou zažil! Najít „ten správný“ organizér je často velký problém. Také to znáte? Můžete si vyrobit svůj vlastní organizér na šperky a tento problém vyřešit! Šperky pak uložíte jedna radost. Jak si jej vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • 2 kousky lepenky
  • Síťovina
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Stuha
  • Motouz
  • Dekorativní prvky (perličky, mašle a podobně)

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív je nutno si zvolit správný rozměr celkového organizéru. Vybírejte podle toho, kolik máte šperků. Někomu stačí menší kousek, jiný nepohrdne větším. Podle předem zvolených rozměrů si z každého kousku lepenky uřízněte dva rámečky.

Vyřežte také prostředek, kde poté vložíte síťovinu. Ale nepředbíhejme. K tomu si můžete vzít také pravítko, které vám usnadní práci. Vše jednoduše odměříte a s pomocí tužky nakreslete předlohu. Tu vyřízněte nebo vystřihněte. Nám se osvědčil zalamovací nůž.

Vezměte stuhu, krajku, látku či jiný dekorativní materiál, který jste si zvolili a pokryjte jím vystřižené kousky lepenky.

Následně použijte lepidlo, se kterým přilepíte síťovinu. Pozor na prsty, lepidlem se můžete přilepit, což není úplně příjemné.

K lepence se síťovinou přilepte druhý kousek lepenky a pevně přidržte. Začistěte možné nerovnosti a použijte stuhu, kterou nalepíte na jednu stranu lepenky. Pečlivě začistěte a přidejte různé dekorace (perličky, stuhy a podobně).

Nyní máte hotovo a stačí jen přidat náušnice, náramky a další šperky. Budou mít konečně svůj prostor a vy si jednoduše budete moci vybírat, které náušnice a řetízky si vezmete do práce či na večírek s přáteli!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button