Krása a móda

Jednoduché způsoby, jak zabránit oprýskání nehtů

Vyhradíte si čas na precizní nalakování nehtů. Máte důležitou schůzku, jdete na svatbu nebo naopak chcete, aby vaše nehty vypadaly jako ze škatulky. Nejen, že je pečlivě ostříháte, zapilujete a věnujete jim péči, ale také je precizně nalakujete. Vybíráte buďto jemný či barevný lak na nehty, nanesete jednu nebo dvě vrstvy a necháte zaschnout.

Oprýskané nehty

Stačí pak už jen jeden neopatrný pohyb a pečlivě nalakovaný nehet se zlomí nebo se odloupne kousek laku. A nehty najednou vypadají oprýskaně a neudržovaně. Ženy rozumí té frustraci a naštvání, když se toto stane. Věnujete domácí manikúře dostatek času, dokonce i několik hodin a výsledek je toto?

Obvykle se tak stává chvíli před důležitou schůzkou, svatbou nebo právě tou situací, kvůli které si své nehty pečlivě lakujete. Přemýšlíte, proč tomu tak je. Špatný lak na nehty? Nebo jste lakovaly nehty špatnou technikou? Přinášíme jednoduché způsoby, které vám mohou pomoci zdokonalit tento proces a zabránit tak odloupnutí nehtů.

Netřepejte s lahvičkou

Stříbrné míchací koule, které najdete v lahvičce laku na nehty, aktivují vzorce v laku. Při lakování jednoduše vložte do dlaně, na stůl, ale v žádném případě netřepejte lahvičkou nebo nepumpujte štětečkem v laku (podobně jako u řasenky). Dostanou se do něj vzduchové bubliny a jeho kvalita se rychleji mění k horšímu.

Poslední povrchová vrstva

Nalakujete si nehty barevným lakem, ale už nemyslíte na celkové zafixování laku? To je chyba. Jakmile nalakujete celé nehtové lůžko, nechejte vrstvu pořádně uschnout a aplikujte poslední, ochrannou. Díky tomu se nalakovaný nehet utěsní a bude docházet méně k oprýskání či odlupování laku.

Pozor na vodu po nalakování

Nehtová lůžka se v horké vodě rozšiřují a tím pádem se nehty pohybují a to může vyústit až v prasklinách na laku. Vyhněte se proto sprchování nebo máčení nehtů v horké vodě ihned po zaschnutí nehtů.

Laky jen v tenkých vrstvách

Pokud využíváte několik vrstev laku, dbejte na to, aby nebyly v tlustých vrstvách. Naopak dejte pozor na tenké a rovnoměrné vrstvy, které budou schnout rychleji a lépe. Pokud se první barevná vrstva laku na nehty zdá pruhovaná a méně barevná, pak nemusíte mít strach, aplikujete druhou vrstvu, kterou všechny nerovnoměrnosti zakryjete.

Čtyři vrstvy postačí

Ideální je začít základní podkladovou bází. Na ní aplikujte jednu vrstvu barevného laku na nehty, popřípadě druhou, zda potřebujete a nakonec vrchní zpevňující vrstvu, která vše zocelí a chrání jednotlivé nátěry. Ujistěte se však, že před další vrstvou je ta původní opravdu pořádně suchá, jedině tak budou nehty opravdu dobře nalakované a nehrozí oprýskání.

Ujistěte se, že jsou nehty suché a čisté

Jakmile začnete nehty lakovat, ujistěte se, že jsou čisté a suché. Bez nánosů krémů, sér, mastiček a podobně. Zabráníte tak tomu, že se lak nebude lepit na nehty.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button