Dům a zahradaRady a tipy

Jednoduchá řešení nejčastějších problémů v domácnosti. Udělejte si život snazší

Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše? A vězte, že většina problémů, se kterými se dennodenně potýkáte u vás doma, mají docela snadné řešení. Jen jste na něj ještě nepřišli. My vám dnes poradíme několik jednoduchých „fíglů“ jak udělat váš život jednodušší, ušetřit vám čas, peníze a často i nervy. A to je docela dobrý důvod, proč číst dál.

Protékající záchod

Věděli jste, že i tak velmi nenápadná věc jako je protékající záchod vás může ročně stát tisíce korun? Jenže často si toho ani nevšimnete. Malý potůček vody lze snadno přehlédnout, nedělá hluk a přitom vám do kanálů odtékají vaše peníze. Chcete-li zjistit jak na tom jste, existuje jednoduché řešení. Do nádrže s vodou přidejte potravinářské barvivo a čekejte, co se bude dít. Pokud se voda v toaletě zbarví, je jasné, že máte problém. Pak už jen stačí pozvat opraváře nebo koupit novou mísu. Oboje vyjde levněji, než dlouhodobě protékající záchod.

Vrzající panty

Trápí vás vrzající panty? Není možné v tichu zavřít dveře, aniž byste na sebe ihned upoutali pozornost. To může být problém hlavně tehdy, máte-li malé děti, které se mohou snadno vzbudit nebo partnera, který vstává později než vy a vy mu takto narušujete spánek. Naštěstí to lze snadno napravit. Pomůže vám obyčejný škrob. Stačí jej nasypat do pantů, párkrát zavřít a otevřít a je po problému.

Šroubky jako přibité

Bojujete s tím, že se vám uvolňují šroubky na brýlích nebo na jiných místech, kde vás to obtěžuje. Poradíme způsob jak zajistit, že šroubky budou držet jako přibité. Poté, co je zašroubujete, je jednoduše přetřete vrstvou průhledného laku. Ten šroubek spolehlivě zafixuje a pomůže ho udržet na místě.

Díry po hřebících

Jsou sice malinké, ale přesto mohou být viditelné a hyzdit vaší oblíbenou stěnu. Naštěstí se dají lehce zaplnit s pomocí jednoduchých věcí, které máte doma. Na bílou zeď můžete použít obyčejnou zubní pastu. Na barevnou se pak bude více hodit barevně ladící tuhé mýdlo nebo třeba voskovky. Problém je během pár minut vyřešen.

Čistá sprchovací hlavice

Určitě to dobře znáte. Vodní kámen je pěkný neřád a může na vaší sprchovací hadici způsobit velké problémy. Nejen že to působí značně nevzhledně, ale také ti může zcela ucpat některé dírky a brzdit průchod vody. Na vodní kámen platí nejlépe vinný ocet. Hlavici sundejte, vložte si do sáčku s octem a nechejte přes noc uležet. Ráno hlavici vyjměte, opláchněte a radujte se ze skvělého výsledku.

Tvrdohlavý zámek

Máte na dveřích zámek, který si čas od času postaví hlavu a ne a ne se nechat odemknout? To známe, taky takových doma máme. K nápravě tohoto problému budete potřebovat jen obyčejnou tužku. Řádně ji naostřete a poté ji zasuňte do zámku a snažte se maximálně pokrýt povrch uvnitř. Pokud je to nutné, tužku znovu ořezejte a postup opakujte. Uvidíte, že příště bude váš zámek fungovat tak, jak má.

Čisté spáry

Spáry na kachličkách mohou být někdy skutečně tím nejšpinavějším místem ve vaší domácnosti. Bakterie v nich mají skvělý a pohodlný domov a rád se v nich usazuje i prach, špína nebo třeba plísně. Ale takovou společnost vy určitě nepotřebujete. Jenže čištění spár většinou není zas taková hračka. Co vám každopádně pomůže, je čistič na koberce. Stačí jej nanést do spár, nechat hodinku působit a potom vzít kartáč a pořádně je vydrhnout. Špína se sama pustí a půjde hladce odstranit. A vaše spáry budou znovu stejně hezké jako v den, kdy jste je měli poprvé.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button