Rady a tipy

Je pro vás ten pravý? Existuje jednoduchý způsob, jak to zjistit

Období Vánoc je pro řadu lidí hodně náročné. Krajina je zasněžená, města vyzdobená vánočními dekoracemi, všude zní písně o lásce a mezi vánočními stánky se ruku v ruce prochází zamilované páry. Co když ale vy takové štěstí na lásku nemáte? Nebo jste ve vztahu s někým, o kom si nejste jisti, zda je pro vás ten pravý.

Rozhodnout se, zda má smysl investovat čas i emoce do vztahu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které lidé činí. Špatné vyhodnocení situace totiž může znamenat dlouhé trápení, výčitky a často i neschopnost zapomenout a jít dál. Jak tedy poznat, zda jste skutečně našli někoho výjimečného, kdo vás nejen neopustí, ale zároveň bude láskyplně naplňovat vaše potřeby a bude vám podporou a pomocí?

Není to až tak složité, jak by se mohlo zdát, stačí jen pozorně sledovat partnerovo chování a zaměřit se na ty skutečně podstatné věci. Následující výčet pro vás může být dobrým pomocníkem při rozlišování, zda ve vztahu pokračovat, anebo jej včas ukončit.

Je na vás hrdý a často o vás mluví

Muž, který vás rád představí rodině i přátelům, raduje se z vašich úspěchů a s uznáním o vás hovoří i před jinými lidmi pravděpodobně lásku nepředstírá. Muži jsou od přírody velmi ješitní a nebudou se chlubit s ničím ani nikým, kdo by neobstál před tvrdou kritikou jeho přátel a rodiny. Je to také znamením, že vás respektuje jako svébytnou osobnost s vlastními úspěchy a schopnostmi, a že vás nechce mít jen jako hezký přívěšek.

Nepokouší se vás změnit

Tady pozor – neznamená to, že vám nikdy nic nevytkne nebo s vámi nehovoří o vašich nedostatcích. Partneři k sobě musí být co nejupřímnější, a protože nikdo z nás není dokonalý, nutně to znamená, že také vás partner jistě najde věci, které by si na vás přál změnit. Rozdíl je ale v tom, zda vás na vaše chyby láskyplně upozorní a chce společně hledat řešení, nebo vám dává ultimáta a nutí vás do věcí, které sama nechcete. Od takových ruce pryč. Nikdy nebudou spokojení a vy nikdy nebudete šťastná.

Chybíte mu

A nepředstavujte si to tak, že vás celý den bombarduje zprávami a telefonáty. Spíše si svůj volný čas umí vyhradit pro čas jen s vámi, při příchodu z práce se s vámi s úsměvem vítá, hledá příležitost, jak s vámi sdílet svůj život, i když si aktuálně nemůžete být fyzicky nablízku.

Můžete před ním být smutná

Mnoho mužů nesnáší, když ženy pláčou. Jednoduše tomu nerozumí a nevědí jak reagovat. Má-li vás někdo opravdu rád, nemohou ho vaše slzy a smutek nikdy nechat chladným. Jakkoliv vám může připadat, že je jeho utěšování neobratné, nejdůležitější je jeho snaha. Muž, který chce svou partnerku podporovat i při jejích nejslabších chvilkách, je připraven s vámi přestát všechno.

Vaši přátelé jsou i jeho přáteli

Někdy se všechno sejde dobře a s vašimi kamarády se i váš partner bez problémů spřátelí a zapadne do party. Někdy to ale z různých důvodů může drhnout. Pozor si dejte, pokud při prvním náznaku problému začne couvat a hledat výmluvy, proč se s vašimi přáteli scházet nechce. Vyzrálý muž přijímá svou partnerku jako celek, i s její rodinou, přáteli, kolegy, prací a vůbec celým životem, a musí mít alespoň snahu do jejího světa zapadnout i se všemi okolními obtížemi. Nemusí se to povést dokonale, ale úsilí je naprosto nezbytné.

Umí se hádat, ale i usmířit

Ke každému vztahu nutně patří i konflikty. Nelze se jim vyhnout, ale je potřeba umět je řešit. Vyhýbá-li se váš partner jakékoliv konfrontaci, pak mu pravděpodobně nestojíte za tu potřebnou energii, kterou by musel vynaložit na řešení konfliktu. Pokud se nikdy neumí omluvit a aktivně neusiluje o smíření, pak je sobec a myslí si, že všechno je vaše chyba. Na oba tyto exempláře si dejte pozor.

Hledání lásky je dlouhá a často náročná cesta. Nikdy ale není pozdě se na ni vydat a když víte, co chcete, je potřeba jen vyjít ven a mít oči otevřené.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button