Spolupráce

Jak ženy využívají volný čas v létě?

V době prázdnin řešíme často otázky, jak zabavit děti, které jsou celé 2 měsíce doma. Na prázdninách a u babiček už byly – a co dál? Rádi vám dnes dáme pár tipů, jak trávit volný čas v dobách největších veder. Záleží prakticky pouze na vás, co podniknete. V dnešní době máte hned několik možností, jak léto trávit.

Které sporty jsou nejoblíbenější?

Mezi nejoblíbenější letní sporty bychom mohli zařadit cyklistiku, běh nebo například sportovní plavání. Záleží pouze na vás a vašich preferencích, které z těchto činností se budete věnovat. Každá má svá pro i proti, takže si je budete muset pečlivě zvážit.

Například při provozování cyklistiky se podíváte na neobvyklá místa, projedete se nádhernými českými luhy a háji, ovšem jde o poněkud drahou aktivitu. Na delší výlety se totiž nedá vyrážet na starém kole, měli byste si pořídit kolo nové a k němu i odpovídající vybavení. Jestliže však jednou cyklistice propadnete, těžko se od ní budete odvracet.

Pořiďte si odpovídající oblečení

Na cyklistiku i na jiné sporty budete pochopitelně potřebovat správné vybavení a oblečení. Například k jízdnímu kolu si určitě zakupte bezpečnostní zámek, protože by byla velká škoda nechávat pěkné a nové kolo bez dozoru. Hodit se jistě bude i pár sportovních lahví, díky kterým zůstanete dokonale hydratovaná.

Při sportu je totiž zcela zásadní dodržovat pitný režim. Nechcete přece při zdolávání náročnějšího stoupání zkolabovat. Neměli byste také zapomenout ani na povinnou výbavu, která zahrnuje odrazky v paprscích kola, bílé světlo vpředu a červené sedlo vzadu. Zakoupit si můžete i cyklistický dres, ovšem tato volba je skutečně na vás.

Nezapomeňte na cyklistické brýle

Pokud jste někdy viděli nebo sledovali cyklistické závody, jistě jste si všimli, že mají skoro všichni účastníci na očích sluneční brýle. Dámské cyklistické brýle na kolo si můžete pořídit i vy, jejich koupí zabijete dvě mouchy jednou ranou. Budete vypadat stylově, avšak zároveň budete chránit vaše oči před škodlivým UV zářením. Jsou vyrobeny z odlehčeného plastu, který je doslova proslulý výjimečnou spolehlivostí a odolností. Technologie použitá v čočkách zabrání pronikání až sto procentům slunečního záření.

I na běhání jsou potřeba brýle

Možná si budete zprvu říkat, že na běhání nejsou brýle potřeba. Běžecké brýle jsou však nedílnou součástí výbavy každého správného běžce, neboť i oni potřebují své oči chránit před UV zářením. Navíc budou vaše oči chráněny i před létajícím hmyzem, takže si již nikdy nebudete muset z oka vyškrabávat malou mušku. Běžecké sluneční brýle jsou taktéž vyrobeny z odlehčeného plastu, který je velmi odolný, ale zároveň velmi lehký. Takové brýle vás rozhodně nebudou zatěžovat. Zejména na delších tratích totiž hraje každý gram zásadní roli.

Ať už si vyberete jakoukoliv činnost, rozhodně nezapomeňte na odpovídající výbavu včetně kvalitních a pokud možno polarizačních slunečních brýlí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button