Spolupráce

Jak si vybrat ten nejlepší catering

Cateringové firmy u nás nejsou žádnou novinkou, ale v posledních letech jejich služby využívá stále více zákazníků. V případě, že pořádáte větší oslavu, firemní večírek nebo svatbu se určitě nebojte obrátit na profesionálního dodavatele jídla. Výběr je v tomto ohledu opravdu velký, proto se pojďme podívat, jak právě pro vás vybrat ten nejlepší catering.

Kritérií, podle kterých se budete rozhodovat, je jistě celá řada. Každopádně doporučujeme klást velký důraz na reference. Využijte zkušeností zákazníků, kteří služeb dodavatele využili před vámi. Ušetří vám to spoustu času a možná i následné zklamání. Tady je pár tipů, které vám usnadní výběr.

Zkušenosti známých

Nejdříve dejte přednost doporučením kamarádů a známých. Právě od nich získáte nejlepší zpětnou vazbu. Dále od nich můžete vyzjistit nejrůznější detaily i to, jak firma reagovala na nestandardní požadavky. Případně si vzpomeňte na vydařené oslavy, na kterých vám chutnalo. Pak se jednoduše zeptejte hostitele na jeho dodavatele pohoštění.

Recenze na webu

Dalším logickým krokem je prozkoumání referencí na internetu. Bohužel zde budete těžko ověřovat jejich pravdivost. Z toho důvodu přistupujte k internetovým recenzím se značnou rezervou. Pro jistotu jich přečtěte co nejvíce a také se soustřeďte na reakce cateringové firmy.

V případě, že už máte pár dodavatelů pohoštění vytipovaných, tak je čas na sestavení alespoň rámcového rozpočtu. Bez něho vám žádná cateringová firma nebude schopna

navrhnout vyhovující menu. Nejdůležitější je samozřejmě váš finanční limit, ale je zde celá řada dalších podmínek, od kterých se bude odvíjet výsledné pohoštění.

Počet osob

Počet hostů je zcela zásadní. Jako první tedy musíte mít co nejpřesnější představu o tom, kolik lidí pozvete. Bez toho se jednoduše neobejdete. S největší pravděpodobností to bude také to hlavní, co bude zajímat dodavatele cateringu.

Co se bude podávat

Do rozpočtu samozřejmě výrazně promluví typ jídel, která chcete mít na menu. Zbožňujete exotickou asijskou kuchyni? To není problém, ale počítejte s tím, že taková volba se, oproti lokálním jídlům připraveným ze sezónních surovin, značně prodraží.

O jakou akci jde

S výběrem jídla vám také pomůže rozhodnutí, jakou akci se chystáte uspořádat. Například na firemním večírku si vystačíte s klasikou v podobě chlebíčků nebo miniřízečků, zatímco na svatbě dáte přednost spíše pokrmům, které jsou náročnější na kvalitní suroviny a také přípravu.

Speciální přání

Pro kvalitní cateringovou společnost nebude problém připravit vám ochutnávku celého menu. Výjimkou není ani zajištění dekorací. Na vaše přání může být celý catering tematicky zaměřený. Požádat můžete také o speciální menu, které bude v souladu s nejrůznějšími dietetickými omezeními či bude vhodné pro alergiky. Tyto služby bývají však příplatkové.

Tipy, jak ušetřit

Přípravy jsou v plném proudu a váš rozpočet začíná převyšovat vaše finanční možnosti? Nic se neděje, protože existuje několik způsobů, jak na cateringu ušetřit. Jedním způsobem, jak zbytečně neutrácet, je využití takzvaného ekonomického cateringu. Také dejte přednost společnosti, která má základnu co nejblíže místu, kde budete pořádat svou oslavu. Sníží se tím cena za dopravu. V případě, že nemáte vlastní inventář (např. stoly a židle), využijte za tímto účelem vybraný catering. V rámci celé objednávky dostanete jistě lepší cenu za zapůjčení vybavení, než když se obrátíte na zcela jiného dodavatele.

Zdroj náhledového obrázku: Shutterstock

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button