Spolupráce

Dřevěným paletám již odzvonilo. Plastové mohou nabídnout vyšší bezpečnost, odolnost i snadnou údržbu

Bez čeho se neobejdete v žádném obchodě nebo skladu? Jsou to jednoznačně palety. Ty slouží ke snadné přepravě a ukládání širokého množství produktů. Klasické palety se vyrábí ze dřeva, ale doba již pokročila a dnes v nabídce naleznete i plastové palety, které mohou nabídnout celou řadu výhod.

Dřevo, nebo plast?

Možná si říkáte, že plastová paleta je oproti té dřevěné dražší, tak jaký má smysl do ní investovat? Dobrých důvodů je hned několik. Především je potřeba si uvědomit, že plastové palety jsou dlouhodobou investicí, protože mají oproti těm dřevěným daleko delší životnost. Jsou daleko lehčí, což je jistě výhoda při jakémkoliv typu přepravy zboží. Není třeba je ošetřovat proti škůdcům a velmi snadno se čistí a udržují. Navíc dnešní doba umožňuje staré palety také efektivně vytřídit a zrecyklovat, takže dochází k minimální zátěži životního prostředí.

Životnost

Platit za něco více má smysl pouze tehdy, pokud vám to déle vydrží. A u plastových palet je tato podmínka rozhodně splněna. Ty ze dřeva jsou náchylné na nepřízeň počasí nebo působení chemikálií. Euro palety z plastu tato omezení nemají. Mohou bez potíží stát na dešti nebo na přímém slunci a na jejich kvalitu to nemá vliv.

Bezpečnost

Dalším nesmírně důležitým požadavkem je samozřejmě i bezpečnost práce. I zde dřevěné palety prohrávají. Bohužel se nedají při přepravě dostatečně upevnit a mohou být proto nebezpečné. Pracovníci se také mohou snadno zranit i o vyčnívající hřebíky a třísky. Plastová euro paleta byla navržena tak, aby splňovala nejpřísnější bezpečností požadavky. Má speciální okraje, které zabezpečují naložené zboží proti posunutí při přepravě, což jistě ocení i vaši zaměstnanci.

Hmotnost

Je jasné, že v tomto ohledu nemohou mít plastové palety žádnou konkurenci. Oproti těm dřevěným jsou lehčí a velmi snadno se s nimi manipuluje. Dřevěné palety váží už samy o sobě dost, a pokud na ně ještě naložíte zboží, mnohonásobně se vám zvýší celkový náklad. To má vliv i na cenu za přepravu, což jistě není zanedbatelný rozdíl.

Čistota

Také se vám stalo, že jste pořídili komplet nové dřevěné palety a po jednom použití byly špinavé, zašlé a vypadaly, jako by se používaly celé roky? Bohužel dřevo má tendenci do sebe nasávat špínu a prach a nedá se prakticky nijak vyčistit. Oproti tomu plastové palety je možné snadno opláchnout vodou či dezinfekčním prostředkem a mohou být ihned připraveny k dalšímu použití.

Ještě váháte?

V nabídce lze nalézt různé typy plastových palet, které se hodí pro konkrétní využití či typ přepravy. Pro každého zákazníka je možné nalézt ideální palety, které budou sloužit dlouho a investice do jejich pořízení se mnohonásobně vrátí. Dejte plastovým paletám šanci a uvidíte, že nebudete litovat.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button