Dům a zahradaRady a tipy

Co také patří do lednice? Nejsou to jen potraviny

Lednice je jeden z nejužitečnějších spotřebičů v celé domácnosti. Bez ní bychom nemohli mít žádné zásoby a některé výrobky bychom museli konzumovat prakticky okamžitě po nákupu. Často ale mezi lidmi panuje zmatek ohledně toho, co vlastně do lednice patří nebo nepatří. A výrobci na obalech často neposkytují ideální rady. Do lednice totiž patří řada věcí, které tam právě teď určitě nemáte. A ani zdaleka to nejsou pouze potraviny! Zjistěte, jak to tedy je a propříště už budete vědět, co kam dát.

Čerstvé květiny

Víte, že sklady květin vypadají jako výrobna mražených výrobků? Je to právě proto, že řezané květiny díky chladu vydrží mnohonásobně déle. Pokud tedy kupujete pro někoho kytice a chcete, aby zůstala skutečně krásná a svěží co nejdéle, dejte ji určitě do lednice. Raději ji však umístěte na horní poličku, kde bývá většinou trošku vyšší teplota, aby květiny nepřemrzly.

Oční krém

Chcete, aby váš oční krém dokonale fungoval a měl účinky, které slibuje? Pak jej uchovávejte v lednici. Oční okolí často potřebuje trošku zchladit, aby se zmírnily otoky a zatáhly vrásky a vychlazený oční krém je nejlepším prostředníkem, jak toho docílit. Hned po ránu tak máte po ruce řešení kruhů pod očima i unavených víček.

Rtěnky

Také rtěnky by se měly uchovávat v co možná největším chladu. Jsou totiž vyrobeny z olejů a materiálů, které snadno podléhají horku a rozpouštějí se. Namísto krásné rtěnky vám tak v létě může v tubičce zůstat jen polotekutá hmota, kterou můžete vyhodit. Raději tedy skladujte rtěnky v lednici a výrazně tím prodloužíte jejich životnost.

Tužka na oči

Pokud chcete tužku normálně používat, je lepší uchovávat ji při pokojové teplotě. Je pak měkčí a snadněji se aplikuje. Chcete-li ji však naostřit, raději ji dejte na pár hodin do lednice. Nebude se pak tolik lámat a rozmazávat a podaří se vám vytvořit skutečně tenký ba ostrý hrot.

Lak na nehty

Laků na nehty má každá z nás spousty, ale o to více se stává, že některé používáme doslova jednou za uherský rok. Často pak zjistíme, že mezitím zatvrdly a můžeme je vyhodit. Pokud chcete jejich životnost prodloužit, uchovávejte je v lednici, lak pak nebude tolik vysychat. Před použitím jej ale nezapomeňte zase několik hodin dopředu vytáhnout, aby byl dostatečně tekutý.

Domácí a bio kosmetika

Pokud preferujete domácí nebo bio produkty, určitě z vás máme radost. Je to skvělý způsob jak šetřit životní prostředí i vaše peníze. Přírodní kosmetika je také daleko šetrnější k vaší pleti. Je to proto, že neobsahuje konzervační ani jiné chemické látky. To však také znamená, že její životnost je podstatně nižší. Pokud tedy nechcete na svůj obličej či tělo aplikovat zkažený výrobek, raději tyto produkty uchovávejte v lednici. Před použitím je můžete zase vytáhnout, aby povolily a dobře se roztíraly, ale zejména v létě je opravdu lepší mít je uložené v lednici.

Misku a šlehač

Pokud si libujete v pečení, určitě víte, že je prakticky nemožné vyšlehat tuhý sníh nebo smetanu s pomocí teplého náčiní. Můžete tedy jednu misku a šlehací nástavec skladovat preventivně v lednici, abyste byli vždy připraveni, když jej budete potřebovat. Záleží samozřejmě na velikosti vaší lednice a na podnebí, ve kterém žijete. Pokud je ale u vás často velmi teplo a vy milujete chutné dezerty, může to pro vás být skutečně velmi užitečný tip.

V neposlední řadě nezapomínejte, že i lednice potřebuje pravidelnou údržbu. Měli byste ji alespoň jednou měsíčně pořádně uklidit a odstranit případné nánosy mastnoty nebo zbytky jídla. Pokud se také vaše lednice sama nečistí, je nutné ji jedenkrát za půl roku nechat odmrazit.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button