Rady a tipy

Co má splňovat dobrý výživový poradce

Každý z nás ví, že zdravý životní styl nám pomůže předcházet celé řadě zdravotních obtíží. Kromě pohybu je to především zdravá strava. Pokud přesně nevíte, jakým způsobem upravit svůj jídelníček a změnit stravovací návyky, obraťte se na výživového poradce.

Kdo je výživový poradce?

Je to odborník, ne však lékař, který vám poradí, jak upravit své stravovací návyky a to jak po stránce nutriční, tak i praktické. Je to člověk, který vás podporuje, kontroluje a motivuje. Mezi jeho hlavní úkoly patří zjistit to, jakým způsobem se stravujete, jaký je váš současný životný styl, zdravotní stav, fyzická a psychická kondice a vaše časové možnosti. Na základě získaných informací vám pak navrhne změny, které budou pro vás vhodné a povedou tak k úpravě jídelníčku. Poradí vám, podle čeho vybírat potraviny, jak je upravovat tak, aby výsledné jídlo z nich připravené bylo zdravé a zároveň kvalitní.

Podle čeho vybírat poradce?

Jak si vybrat kvalitního výživového poradce? Ideální je, pokud dostanete na některého doporučení. Také mohou pomoci reference. Prvním předpokladem je dobrá komunikace mezi ním a vámi. Pečlivý výživový poradce si o vás, na vaší první schůzce zjistí maximum potřebných informací. Může zjistit podíl tuku, svaloviny a vody v těle a to díky biometrickému přístroji. O získaných výsledcích vás bude pečlivě informovat. Zeptá se na váš současný jídelníček, díky čemuž získá informace o vašich stravovacích návycích. Pomůže vám stanovit si reálné cíle a změny, které k nim povedou.

To se týká především takového stravovacího režimu, který vám bude vyhovovat časově, ale zároveň povede ke kýženým změnám. Dodá vám informace, které se týkají nejen nákupu a úpravy surovin, ale poskytne vám i recepty na přípravu jednotlivých jídel. Poskytuje vám kvalitní a dlouhodobou péči, která spočívá nejen v radách, ale i následném zájmu o vaše pokroky.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button