Krása a módaRady a tipy

Bojujte s celulitidou pomocí esenciálních olejů

Všichni si asi dokážeme představit jak celulitida vypadá. Nejen proto, že jsme o ní již jistě mnohokrát slyšeli, ale také proto, že většina z nás s ní má osobní zkušenost. Nevyhýbá se skutečně ani hubeným, ani sportovcům, ani mužům. Postihuje velkou část populace a těžko se s ní bojuje. Na vině je nejen genetika, ale také sedavý životní styl, hormony, nedostatek pohybu a nevhodná strava.

Celulitida není zdravotním problémem, který by ohrožoval naše zdraví, ale rozhodně se jedná o estetický problém, který chceme řešit. Na koupališti nebo v kraťasech může celulitida vypadat opravdu hodně nevzhledně, a navíc je to také viditelný svědek našeho špatného životního stylu, který se jen tak neschová.

Mnoho lidí tvrdí, že se celulitidy vlastně nedá zcela zbavit. To vždy záleží především na konkrétních genetických dispozicích a na řadě dalších faktorů. Každý člověk ale určitě může udělat něco pro to, aby se celulitida redukovala a aby vše pleť působila pevněji a mladistvěji.

S tímto úkolem vám mohou hodně pomoci různé esenciální oleje. Volte skutečně kvalitní, byť mohou být dražší. Tato investice se vám mnohonásobně vrátí.

Rozmarýnový olej

Rozmarýn je dobře známá voňavá bylinka, která se hojně využívá v lidovém léčitelství. Zároveň je možné ji využít i při vaření nebo na výrobu domácí kosmetiky. Podle všeho však také pozitivně působí na odstranění celulitidy. Je to proto, že olej z rozmarýnu má přirozené tonizující a zpevňující účinky, které skutečně dokáží redukovat nevzhledné dolíčky na vaší kůži. Další výhodou je to, že rozmarýn dokáže podpořit proudění lymfy v organismu a tím podpořit přirozenou redukci celulitidy.

Olej z hroznových jadérek

Tento olejíček je velmi oblíbený pro své příjemné aroma a často se využívá i v kosmetických produktech jako pečující složka. Pomůže vám také s problémem jménem celulitida. Podporuje lymfatický systém a prokrvení a zároveň pokožku jemně vyhlazuje a zpevňuje.

Olej z cedrového dřeva

Tento esenciální olej se vyrábí z listů, kůry i bobulí cedru. Běžně se používá k léčbě dýchacích problémů, také jako repelent proti hmyzu nebo jako prostředek k čištění pleti. Funguje také jako diuretikum, což znamená, že odstraňuje z těla přebytečnou vodu a toxiny. To je velmi důležité právě při ošetřování celulitidy, jelikož ta je z velké míry zapříčiněna hromaděním vody a toxinů v organismu.

Cypřišový olej

Podobné účinky má i cypřišový olej. Jak již název napovídá, vyrábí se ze stromu cypřiš. Pomáhá podporovat cirkulaci krve a rozkládat nakumulované tukové buňky v těle. Je tedy také oblíbený jako součást přípravků na hubnutí. Zmenšuje viditelnou celulitidu a napomáhá zpevnit a prokrvit pokožku.

Mandarinkový olej

Mandarinkový olej je také výborný pro úpravu zažívání. Tím také podporuje správný metabolismus tuků a reguluje jeho ukládání, což zabraňuje rozvoji celulitidy v jejích počátcích. Mimo to ale bojuje i s projevy celulitidy a dovádí z těla toxiny a jiné nevhodné látky.

Životní styl je základ

Tyto esenciální oleje jsou velmi vhodným řešením pro ty, kteří bojují s celulitidou, ale bez změny životního stylu se to neobejde. Je třeba začít se více hýbat, méně jíst tučná a sladká jídla, zaměřit se na ovoce a zeleninu a cvičit, cvičit, cvičit. Jen tak lze dosáhnout skutečně trvalých a viditelných výsledků.

Hlavní ale je se s každým dolíkem tolik netrápit. Když se pozorně podíváte kolem sebe, udíte, že celulitida trápí i ty nejvysportovanější a nejštíhlejší lidi. Není to nic, za co je třeba se stydět a nechodit kvůli tomu na koupaliště. Udělejte své maximum a dál se tím zbytečně netrapte.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button