Jak správně umývat pleť?
Po celém dni se odlíčíte pleťovou vodou nebo mlékem. Následně už potřebujete obličej jen umýt a osvěžit se po celém náročném dni. Mnoho lidí tento proces bere jako samozřejmost, pravidelně jej opakují, ale bohužel to většina z lidí dělá špatně. Špatné mytí obličeje skutečně existuje, věděli jste to?
Špatné mytí obličeje
Špatný postup mytí může mít vliv na problémy s pletí a to včetně vyrážek, vrásek, suchosti, mastnoty, akné a podobně. Vyhněte se těmto chybám a myjte svou pleť správně. Jedině tak bude krásně jemná, bez zbytečných vyrážek, akné a mastných stop. Jaké jsou nejčastější chyby, kterým je dobré se vyhnout? Čtěte následující řádky!
Pleť myjete často
Říkáte si, že je to součást vašeho rituálu. Odlíčit se, vyčistit si zuby a umýt pleť, den co den, ráno co ráno. Myjete si, ale pleť častěji během dne? V práci, protože máte pocit, že potřebujete zchladit, jakmile přijdete domů a ještě k tomu večer. Časté mytí však může způsobovat podráždění a naopak podporovat produkci mastnoty. Pokožka tak může vypadat starší, než ve skutečnosti je.
Nejlepší je mýt pleť dvakrát denně. Ráno, když se probudíte, odstraníte z pokožky nečistoty a bakterie, které se na pleti během spánku usadily. A večer, před spaním, kdy odstraníte zbytky make-upu a pleťového mléka.
Neodstraníte make-up
Nepoužíváte pleťové vody a krémy, protože máte pocit, že voda vám ho plně nahradí? Popřípadě umyjete pleť vodou a to, i když máte na sobě ještě líčení. Odlíčíte se pak, co je na tom. Make-up odstraňte vždy před mytím pleti vodou. Pleťová voda či mléko se tak dostane hlouběji do vašich pórů. Odstraňte make-up a teprve pak pleť omyjte vodou.
Pleť neoplachujete
Po použití čisticích prostředků už se nevracíte k mytí klasickou vodou? Necháváte tuto práci na pleťových vodách a různých dalších pomocnících. Tento postup může ublížit vaší pokožce, protože může zanést póry a napomáhá k vysychání pokožky. Přitahuje navíc spoustu nečistot na vaší pleť.
Používáte horkou vodu
Zejména v zimě můžete využít k mytí obličeje horkou vodu. Je to příjemné, ale může přispět k suché pokožce. Dokonce i mytí obličeje příliš studenou vodou může být na škodu, protože to kůži dráždí. Nejlepší je tedy vlažná voda nebo voda pokojové teploty.
Špatný prostředek
Vždy je nutno využívat prostředek na čištění pleti, který sedí vašemu typu pleti. Většina lidí však využívá prostředky, které nejsou určené pro jejich typ pleti. To může přinést ve finále víc škody vaší pleti. Vybírejte proto vždycky takový prostředek, který je v souladu s vaším typem pokožky. Ten správný přípravek odstraní nečistoty, make-up a zbytky špíny z pleti, ale nezbaví jí spousty přírodních olejů.
Nehydratujete
Po opláchnutí pleti spousta lidí zapomíná na hydrataci pokožky. Možná je to tím, že skutečně cítí, že je pleť vlhká, ale to za chvíli přejde. Je nutno ihned po umytí pokožku řádně hydratovat. To totiž vytvoří ochrannou vrstvu, která je pro pleť prospěšná.
Neprovádíte dostatečný peeling
Peeling pokožky je důležitým krokem, aby byla vaše pleť zdravá. Odstraňuje mrtvé kožní buňky, podporuje obnovu buněk pokožky, zlepšuje strukturu, tón pleti a díky tomu je pokožka mladší a zdravější.
TIP: Můžete si připravit jednoduchý peeling. Smíchejte stejný díl cukru a stejný díl medu, přidejte několik kapek olivového oleje a smíchejte. Naneste na pleť mimo oblast očí a nechte pět minut působit. Poté směs opláchněte vlažnou vodou. Tento postup praktikujte jednou týdně, ideálně navečer, protože pokožka je v obnovovacím režimu.
Špinavou žínku ne
Vždy využívejte čistou a pokud možno suchou žínku na váš obličej. Mokrá se může velmi rychle zašpinit a vy poté tyto nečistoty aplikujete zpátky na pokožku, což může způsobit akné nebo pupínky.
Mytí pleti se špinavýma rukama
Mnoho lidí začne pleť umývat ihned automaticky, bez toho aniž by si umyli ruce. A to je problém, který může vaší pokožce velmi ublížit. Všechna špína z rukou se tak přenáší na vaši pokožku a tím pádem se nemůžete divit, že je pleť plná nečistot. Vždy si před mytím obličeje umyjte nejdřív své ruce.
Tření ručníkem
Po umytí použijete ručník, začnete jím pokožku třít a to někdy až moc. Časté tření pleť zbavuje přírodních olejů, což vede k suchosti a podráždění.