Dům a zahradaRady a tipy

Správný výběr prostěradla pro klidný spánek

Nejen postel s matrací, ale také prostěradlo vám umožní kvalitní spánek. Aby správně plnilo svoji funkci, musí dobře „sedět“ na matraci a také by mělo být ušito z příjemného materiálu. Současná nabídka je poměrně široká, pojďme si tedy přiblížit nejčastěji používané materiály.

 Pokud si potrpíte na klasiku, dáte přednost tradičnímu prostěradlu bavlněnému. Chcete – li však vyzkoušet něco jiného, neváhejte vybírat.

Froté prostěradla

Froté prostěradla jsou hřejivá a příjemná na dotek, mají výborné savé vlastnosti a jsou prodyšná. Základ tvoří smyčková tkanina vyrobená kombinací bavlny (převažuje) a polyesteru. Pro tento druh prostěradel se hodí povlečení bavlněné nebo krepové.

Jersey prostěradla

Jersey prostěradla se vyrábí z hladké pleteniny, která se vyrábí ze stoprocentní bavlněné příze. Patří k nejhebčím bavlněným látkám. Tento materiál je hebký, jemný a snadno se udržuje. Ideální je v kombinaci s povlečením saténovým či damaškovým.

Prostěradla z mikroplyše

Prostěradla z mikroplyše mají výborné termoregulační vlastnosti, díky nimž „nestudí“ a rychle zahřejí. Jsou příjemná na dotek, nepouští chlupy, mohou být vhodná i pro alergiky.

Prostěradla z bambusových vláken

Prostěradla z bambusových vláken jsou novinkou ve světě ložního prádla. Jejich předností jsou antibakteriální účinky, tudíž jsou vhodná i pro alergiky. Bambusové vlákno výborně saje a odvádí vlhkost.

Současná nabídka prostěradel se netýká jen materiálu, ale i rozměrů. Také barevná škála je poměrně široká, takže si dozajista každý vybere tu vhodnou barvu ke svému povlečení.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button