Dům a zahradaRady a tipy

Snadné tipy, které vám ulehčí život. Budete se divit, že vás to nenapadlo dřív

Pořád hledáme způsoby jak si usnadnit život. Není na tom nic špatného. Kdo by nechtěl chytře nakládat s časem, penězi i jinými omezenými prostředky? Ale často nás ty nejjednodušší věci vůbec nenapadnou a my pak zbytečně trávíme hodiny činnostmi, které nám otravují život. A přitom by to šlo vyřešit o mnoho rychleji, efektivněji…. no prostě lépe! Nechte se inspirovat našimi radami a určitě zjistíte, že i vy máte co vylepšovat.

Na tříšku s bramborem

I když jste opatrní, občas se to prostě stane. Tříska není sama o sobě velkým problémem, ale může se stát, že nejde vytáhnout a hrozí riziko infekce. Prvním krokem je samozřejmě zkusit třísku vytáhnout pomocí pinzety, ale často to nejde. Pak přichází na řadu náš skvělý tip – použijte bramboru! Ukrojte malý kousek brambory, přiložte jej na místo s tříškou a zalepte náplastí. Nechte působit přes noc a ráno tříska půjde ven úplně snadno. Jak je to možné? Brambora z kůže odsává vlhkost. Ta se povolí a jakoby se otevře. Tříska pak většinou sama vypadne nebo lze snadno vytáhnout pinzetou.

Pryč s pachy díky rýži

Trápí vás zápach ve skříňkách nebo místnostech? Někdy nepomůže ani pořádný úklid nebo větrání. Ale přesto existuje snadné řešení. Budete potřebovat zavařovací sklenici, rýži, tenké plátýnko (třeba látkový kapesník) a gumičku. Do sklenice nasypte rýží a pokapejte ji oblíbeným vonným olejem, můžete zvolit jakoukoliv vůni, kterou máte rádi. Pokud chcete zároveň odpudit moly, můžete vsadit na eukalyptus. Poté sklenici překryjte plátýnkem a vršek zagumičkujte. Umístěte do skříňky a dejte sbohem zápachu. Rýže pomáhá udržet vůni po dlouhou dobu a uvolňovat ji postupně.

Na špinavé boty patří koupací čepice

Balení na dovolenou nebylo nikdy jednodušší. Také si nevíte rady jak sbalit boty, aby nezašpinily kufr nebo oblečení a zároveň aby nezabíraly mnoho místa? Jednoduchým řešením je koupací čepice. Funguje jako spolehlivý jednorázový obal, který můžete po příjezdu jednoduše vyhodit. Navíc se můžete spolehnout, že v každém hotelu nějakou koupací čepici seženete, a tak se nemusíte strachovat ani o zpáteční cestu.

Malé předměty se nejlépe myjí v myčce

Máte spoustu malých váziček, drobného náčiní nebo nádobí, které někde stojí a sedá na něj prach? Nejlepším a trvalým řešením je se těchto věcí zbavit, pokud k nim tedy nemáte žádný citový vztah. V opačném případě vám alespoň poradíme, jak je co nejsnadněji udržovat čisté a bez prachu. Namísto otírání hadříkem nebo prachovkou vsaďte na myčku. Abyste drobné předměty ochránili před poškozením, můžete je vložit do síťového sáčku, který používáte na praní prádla. Tak se nic nepoztrácí ani nerozbije a vy si ušetříte kopu času i nervů.

Efektivnější úklid s mikrovlnnou troubou

Při úklidu je nutné používat horkou vodu. Je to důležité nejen kvůli efektivitě, ale především z hlediska hygieny. Studená voda možná povrch na první pohled vyčistí, ale neodstraní z něj bakterie, které se naopak budou vesele množit dál. Jenže jak si zajistit pořád teplou vodu v kbelíku? To abyste jen neustále vylévali ještě čistou vodu a měnili ji za novou horkou. Není to nutné! Stačí vlhký hadřík nahřát v mikrovlnce! Zní to šíleně? Možná trochu, ale opravdu to funguje! Hadřík vložte do mikrovlny a nastavte interval po 15 sekundách (v závislosti na výkonně trouby). Budete mít stále horký hadr a přitom ušetříte desítky korun za teplou vodu.

Pokud to jde, musíte si život umět zlehčit! K čemu jsou hodiny strávené při péči o domácnost, když vám pak nezbývá čas na rodinu a přátele? Raději věnujte pár minut tomu naučit se několik skvělých tipů, které vám v dlouhodobém horizontu ušetří hodiny práce a možná i peněz.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button