Dům a zahradaRady a tipy

5 triků, které zajistí správně vyprané prádlo

I když poté prádlo vytáhnete, pověsíte a vyžehlíte, máte pocit, že to ještě pořád není ono? Chybí tam podle vás něco?

Tipy od profesionálů

Nedávno se k nám dostali nějaké ty rady a tipy, které by měly pomoci při každodenním praní. Jde o tipy od těch nejpovolanějších. Od všech, kteří pracují v prádelnách a mají tak s praním prádla své bohaté zkušenosti. Jejich skvělé výsledky nás přesvědčily, že by bylo dobré tyto tipy a rady vyzkoušet. Zkuste to i vy!

Správné plnění pračky

I když máte pocit, že na tom přeci nic není, stačí do pračky naházet jednotlivé kousky oblečení a to je všechno. Plnění pračky je velmi důležité. Ideální plnění pračky je 80% její kapacity. Vložíte-li příliš mnoho prádla, nebude se moci řádně točit uvnitř a tím pádem se také pořádně nevypere. Pozor také na to, aby bylo v pračce dostatek prádla. když do pračky vložíte málo prádla, může se poškodit.

Pozor na teplotu vody

Důležitá je také správná volba teploty vody. Za tu optimální se považuje 40 – 60 stupňů Celsia. Tato teplota pomůže odstranit všechny nečistoty a také prádlo desinfikuje. Budete-li prát prádlo ve studené vodě, pak se nezničí bakterie a prachoví roztoči, kteří se mohou v prádle objevovat. Pozor však na velmi horkou vodu, ta zase může poškodit tkaniny v oblečení.

Sušení prádla

Obecně se doporučuje nechat prádlo schnout venku, kde je vystaveno slunečnímu záření a bude tak příjemně vonět. Pokud už musíte používat sušičku na prádlo, pak do ní vložte také tenisový míček. Vaše ručníky tak budou krásně načechrané a měkoučké.

S čím prádlo prát?

Prášek na praní má tendenci se v látce usazovat, což dělá ručníky tuhé. V různých hotelech se proto využívá bílý ocet, konkrétně tři odměrky během praní zajistí, že vaše prádlo bude krásně měkké a prášek na praní na něm neulpí.

Jak odstranit skvrny?

Zbavit se různých skvrn na oblečení je poměrně složité. Často ani po vyprání nezmizí. Vy už si pomalu nevíte rady. Jak nevzhlednou skvrnu odstranit? Poradíme vám pár fíglů.

Skvrny od oleje – chcete se zbavit čerstvých skvrn od oleje? Pak je posypte sladidlem nebo škrobem. Nechejte působit a následně jednoduše vyperte.

Rajčatová šťáva nebo omáčka – na tyto skvrny aplikujte několik kapek WD-40 a nechejte asi deset minut působit. Poté umyjte ve studené vodě a klasicky vyperte.

Skvrny od kávy a vína – namočte prádlo ve vodě a solném roztoku. Nechejte působit jednu hodinu a oblečení poté vyperte.

Žluté skvrny na oblečení – žluté skvrny a nepříjemný zápach odstraníte jednoduše s použitím jedlé sody. Přidejte do klasického prášku půlku odměrky jedlé sody a vyperte v horké vodě.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button