Krása a módaRady a tipy

5 triků, jak si správně vysoušet vlasy

Jdete od kadeřníka, vlasy krásně vyfoukané do účesu, který vypadá skvěle a přirozeně. Když se vy pokusíte doma o totéž, výsledek je katastrofální a často pouze pobavíte rodinu. Nemáte čas ani peníze trávit čas každý týden u kadeřníka? Vyzkoušejte naše triky a budete šik každé ráno.

Správné nastavení vašeho vysoušeče

Místo toho, abyste svůj fén pustili naplno, pusťte pouze střední teplo. Vlasy by měly dosáhnout pouze 70% suchosti. Pak můžete vzít kartáč nebo hřeben a začít vlasy upravovat. Přizpůsobte vysoušeč hustotě a tvrdosti vašich vlasů. Pokud máte husté vlasy, nastavení na nejvyšší stupeň nevadí. Když jsou vaše vlasy jemné, použijte na ně nižší výkon vašeho fénu.

Správná manipulace s fénem

Návod, jak fén správně držet, nejspíš neexistuje. Ujistěte, že nedržíte vysoušeč blízko k pokožce a vlasům. Hrozí, že se spálíte. Fén držte minimálně 1 cm od pramene vlasů.

Nechte vlasy zabalené v ručníku

Nikdy nefoukejte vlasy hned po umytí. Z vlasů vám poteče voda a jistě nestojíte o mokrá ramena u trika a bolavé zápěstí z dlouhého držení fénu. Zabalte vlasy do ručníku (turbanu) a nechte ručník, ať nasaje největší vlhkost.

Chraňte vlasy před horkem

Dokonce i když používáte pouze střední stupeň na vašem fénu, používejte ochranné prostředky na olejové bázi. V drogerii jich mají velký výběr, ale můžete použít olivový, arganový nebo kokosový olej. Pokud používáte žehličku, nastříkejte každý pramen těsně před přejetím žehličkou. Vlasy vždy žehlete vysušené, ale ne úplně. Na konci postříkejte vlasy chladícím sprejem. Utěsní váš vlas a ten vypadá hladší a lesklejší.

Na závěr

Pokud se snažíte fénem vytvořit pár vln, které nyní frčí, předkloňte se a pročechrejte vlasy svými prsty. Získáte přirozenější vzhled. Zpevněte jemným lakem na vlasy. Pokud toužíte po ležérnějším vzhledu, použijte suchý šampon.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button