DárkyDům a zahradaKrása a móda

3 jednoduché DIY výrobky z dřívek od nanuků

Domácí výroba nebo jednoduché DIY projekty jsou často velmi příjemný způsob, jak s dětmi kreativně tvořit a vyřádit se. Navíc, když společnými silami vyrobíte nějaký krásný výrobek, který budete doma využívat, je to vždycky dvojnásobná radost. Vyrábět nejrůznější výrobky můžete i vy sami, v pohodlí svého domova. Stačí vám k tomu dřívka z nanuků, další materiál a šikovné ruce.

Dřívka z nanuků

Jednoduché a přitom krásné a originální, takové jsou výrobky, které můžete jednoduše vyrobit v pohodlí domova. Přinášíme tři jednoduché návody, ve kterých uplatníte špejle od nanuků. Vytvořit můžete například rámeček pro obrázek, originální vázičku nebo také jednoduchou lavičku pro panenky.

Všichni tyto nápady a DIY rady ocení. Postup je psán krok od kroku, takže je i s pomocí videa jednoduše vyrobíte. Navíc, nezabere vám to moc dlouho, všechny tipy jsou hotové během pár minut. Jak si vázičku, rámeček a lavičku vyrobit?

Rámeček na fotografie

Co budete potřebovat:

 • 8 dřívek od nanuků
 • Barvy (chcete-li nabarvit dřívka od nanuků)
 • Dekorace (mašlička, perličky a podobně)
 • Motouz
 • Tavicí pistole

Jak postupovat:

Chcete-li rámeček na fotografie barevné, pak je ještě předtím nabarvěte barvou, kterou máte rádi.

Dvě dřívka položte v dostatečné vzdálenosti vedle sebe. Následně položte další dvě dřívka podélně, aby se překrývaly s prvními.

Přilepte pomocí tavné pistole a pokračujte tak s dalšími. (Podobně jako na videu).

 

Přidejte dekorace (perličky, mašličky a podobně). Kousek motouzu přilepte na zadní stranu, díky tomu budete moci rámeček pověsit. Stačí pak už jen vložit fotografii a rámeček máte hotový.

Vázička na suché květiny

Co budete potřebovat:

 • Dřívka z nanuků
 • 2 kusy roličky z lepicí pásky
 • Pytlovina nebo krajka
 • Mašlička, perlička
 • Tavná pistole

Jak postupovat:

Vezměte sedm dřívek na nanuky a položte je na čistou podložku. Vše pečlivě složte a zarovnejte. S pomocí tavné pistole přiložte další dvě dřívka na nanuky a máte podstavec pro vázičku. Je důležité aplikovat lepidlo po celé délce dřívka, aby se zbývajících sedm správně uchytilo.

Následně vezměte role z lepicí pásky. Po obvodu naneste lepidlo a přilepte na podstavec, který jste vytvořili z dřívek. Na první roli přidejte druhou a opět přilepte tavnou pistolí.

Nyní přichází čas na zakrytí roliček z lepicí pásky. S pomocí tavné pistole přilepte jednotlivá dřívka okolo celé roličky z lepicí pásky.

Vezměte kus látky, pytloviny nebo krajky a obtočte jí tělo vázy. Opět přilepte, přidat můžete mašličky, perličky nebo jiné dekorace, podle vaší vlastní fantazie. Nyní stačí jen vložit sušené květiny a máte hotovo!

Lavička pro panenky

Co budete potřebovat:

 • Dřívka od nanuků
 • Perličky
 • Tavná pistole

Jak postupovat:

Položte vedle sebe dvě dřívka od nanuků (s malým rozestupem) a dalšími dvě dřívka přilepte svisle. Vytvoříte tak trup celé lavičky pro panenky.

S pomocí tavné pistole k sobě přilepte tři dřívka (podle videa), aby vznikla sedací plocha pro panenky.

Následně sedací plochu přilepte k trupu lavičky a to tak, aby vyčnívala (jako na videu).

Následně dřívko od nanuků rozstřihněte napůl a zkraťte podle nožek lavičky. Přilepte k sedací části tak, jak vidíte na videu. Přidejte ozdobné perličky či cokoliv, co máte po ruce a máte hotovo. Nyní už mohou panenky bez problému svou lavičku využívat.

Dřívka od nanuků můžete využít čistá a v přírodní barvě, popřípadě můžete vzít jakoukoliv barvu (temperové barvy či jakékoliv jiné) a natřete jimi jednotlivá dřívka. Můžete tak vytvořit barevnou vázičku na sušené květiny nebo krásně barevnou lavičky pro panenky. Fantazie se meze nekladou!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

omentářů

 1. já z dřívek dělám celé domy a betlémy, je to hodně náročné na čas ale výsledek je opravdu pěkný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button