DárkyDům a zahradaKrása a móda

3 jednoduché DIY výrobky z dřívek od nanuků

Domácí výroba nebo jednoduché DIY projekty jsou často velmi příjemný způsob, jak s dětmi kreativně tvořit a vyřádit se. Navíc, když společnými silami vyrobíte nějaký krásný výrobek, který budete doma využívat, je to vždycky dvojnásobná radost. Vyrábět nejrůznější výrobky můžete i vy sami, v pohodlí svého domova. Stačí vám k tomu dřívka z nanuků, další materiál a šikovné ruce.

Dřívka z nanuků

Jednoduché a přitom krásné a originální, takové jsou výrobky, které můžete jednoduše vyrobit v pohodlí domova. Přinášíme tři jednoduché návody, ve kterých uplatníte špejle od nanuků. Vytvořit můžete například rámeček pro obrázek, originální vázičku nebo také jednoduchou lavičku pro panenky.

Všichni tyto nápady a DIY rady ocení. Postup je psán krok od kroku, takže je i s pomocí videa jednoduše vyrobíte. Navíc, nezabere vám to moc dlouho, všechny tipy jsou hotové během pár minut. Jak si vázičku, rámeček a lavičku vyrobit?

Rámeček na fotografie

Co budete potřebovat:

 • 8 dřívek od nanuků
 • Barvy (chcete-li nabarvit dřívka od nanuků)
 • Dekorace (mašlička, perličky a podobně)
 • Motouz
 • Tavicí pistole

Jak postupovat:

Chcete-li rámeček na fotografie barevné, pak je ještě předtím nabarvěte barvou, kterou máte rádi.

Dvě dřívka položte v dostatečné vzdálenosti vedle sebe. Následně položte další dvě dřívka podélně, aby se překrývaly s prvními.

Přilepte pomocí tavné pistole a pokračujte tak s dalšími. (Podobně jako na videu).

 

Přidejte dekorace (perličky, mašličky a podobně). Kousek motouzu přilepte na zadní stranu, díky tomu budete moci rámeček pověsit. Stačí pak už jen vložit fotografii a rámeček máte hotový.

Vázička na suché květiny

Co budete potřebovat:

 • Dřívka z nanuků
 • 2 kusy roličky z lepicí pásky
 • Pytlovina nebo krajka
 • Mašlička, perlička
 • Tavná pistole

Jak postupovat:

Vezměte sedm dřívek na nanuky a položte je na čistou podložku. Vše pečlivě složte a zarovnejte. S pomocí tavné pistole přiložte další dvě dřívka na nanuky a máte podstavec pro vázičku. Je důležité aplikovat lepidlo po celé délce dřívka, aby se zbývajících sedm správně uchytilo.

Následně vezměte role z lepicí pásky. Po obvodu naneste lepidlo a přilepte na podstavec, který jste vytvořili z dřívek. Na první roli přidejte druhou a opět přilepte tavnou pistolí.

Nyní přichází čas na zakrytí roliček z lepicí pásky. S pomocí tavné pistole přilepte jednotlivá dřívka okolo celé roličky z lepicí pásky.

Vezměte kus látky, pytloviny nebo krajky a obtočte jí tělo vázy. Opět přilepte, přidat můžete mašličky, perličky nebo jiné dekorace, podle vaší vlastní fantazie. Nyní stačí jen vložit sušené květiny a máte hotovo!

Lavička pro panenky

Co budete potřebovat:

 • Dřívka od nanuků
 • Perličky
 • Tavná pistole

Jak postupovat:

Položte vedle sebe dvě dřívka od nanuků (s malým rozestupem) a dalšími dvě dřívka přilepte svisle. Vytvoříte tak trup celé lavičky pro panenky.

S pomocí tavné pistole k sobě přilepte tři dřívka (podle videa), aby vznikla sedací plocha pro panenky.

Následně sedací plochu přilepte k trupu lavičky a to tak, aby vyčnívala (jako na videu).

Následně dřívko od nanuků rozstřihněte napůl a zkraťte podle nožek lavičky. Přilepte k sedací části tak, jak vidíte na videu. Přidejte ozdobné perličky či cokoliv, co máte po ruce a máte hotovo. Nyní už mohou panenky bez problému svou lavičku využívat.

Dřívka od nanuků můžete využít čistá a v přírodní barvě, popřípadě můžete vzít jakoukoliv barvu (temperové barvy či jakékoliv jiné) a natřete jimi jednotlivá dřívka. Můžete tak vytvořit barevnou vázičku na sušené květiny nebo krásně barevnou lavičky pro panenky. Fantazie se meze nekladou!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button