Dům a zahradaRady a tipy

Zubní pasta nejen na zuby? Kde jinde ji lze použít?

Když se řekne zubní pasta, každý si asi představí jen jedno její použití – čištění zubů. Ale omyl – zubní pasta má daleko více možných použití v celé domácnosti. Pasta vám dopomůže nejen k čistým a zdravým zubům, ale umí třeba odstranit i skvrny od fixy! Inspirujte se, jak si s pomocí zubní pasty zase trochu více usnadnit život a využívat věci na maximum. Budete překvapeni, k čemu všemu se dá pasta použít.

Čistá světla na autě

Světla na autě jsou většinou plná nečistot. Zachytává se na nich nejen prach a špína ze silnice, ale většinou se stávají také hřbitovem drobného hmyzu, který je ke svítícím objektům přitahován. Takový nános špíny jde ale někdy těžko odstranit. Pokud se zrovna nechystáte do myčky, ale chcete světla trošku očisti, může vám pomoci právě zubní pasta. Skvěle rozpustí mastnotu a prach i zbytky hmyzu. Jedno setření a je hotovo.

Skvrny od fixy

Zvlášť pokud máte malé děti, je tento problém u vás doma pravděpodobně na denním pořádku. Není to však žádný velký problém. Na skvrnu jednoduše naneste trošku pasty a vlhkým hadříkem ji zapracujte do látky. Poté nechte chvíli působit. Hadřík znovu namočte a krouživými pohyby postupně stírejte pastu – a společně s ní i skvrnu od fixy. Během několika málo minut je problém vyřešen.

Bělostné podrážky

Bílé boty jsou hitem posledních sezón. Ano, vypadají skvěle, ale bohužel většinou jen pár dní. Poté začnou podrážky žloutnout a jsou špinavé od prachu. Z bílých bot jsou tak rázem staré a zašedlé tenisky a je po parádě. Naštěstí vám s tímto problémem snadno pomůže zubní pasta. Má bělící účinek a pro gumové podrážky je naprosto neškodná. Jednoduše ji naneste na špinavé místo a použijte starý kartáček k drhnutí. Uvidíte, jak rychle špína zmizí a vy budete opět za hvězdu.

Zrcadlo bez zamlžení

Přáli byste si, aby se vám zrcadlo v koupelně nemlžilo? Věřte nebo ne, je to možné! Postačí vám troška zubní pasty, kterou do ztracena rozetřete po zrcadle tak, aby tam nevznikly šmouhy. Pasta zrcadlo ochrání před vlhkostí a nebude se vám tedy mlžit. Skvělý trik, že?

Čistá kulma a žehlička

Pokud používáte k úpravě vlasů kulmu či žehličku, určitě nezapomínáte ani na produkty, které vaše vlasy chrání před žárem. Bohužel to ale znamená, že dřív nebo později se vám na těchto spotřebičích vytvoří vrstva zpečených stylingových produktů, které pak brání dosažení požadovaných výsledků. Není v žádném případě nutné zvažovat nákup nové žehličky nebo kulmy. Tyto zbytky snadno odstraníte díky pastě! Jednoduše ji naneste na špinavé plochy a poté ji setřete vlhkým hadříkem. Uvidíte jak se špína sama pustí.

Krásnější nehty

Někdy se může stát, že vaše nehty získají nažloutlou nevzhlednou barvu. Na vině může být kouření nebo špatná činnost jater, ale také třeba jen léky nebo nedostatek vitamínů. Než se vám podaří najít příčinu a problém vyřešit, můžete si pomoci trochou zubní pasty. Naneste ji na nehty a s pomocí starého kartáčku jím nehty citlivě vydrhněte. Uvidíte, že se jejich odstín zase vrátí k normálu.

Pryč se skvrnami od čaje a kávy

Určitě jste si všimli, že vaše myčka si často neumí poradit se zaschlými skvrnami od kávy nebo čaje. A vy pak zažíváte trapné chvíle, když vám návštěva vrátí hrnek s tím, že je špinavý. Těchto skvrn se přitom snadno zbavíte s pomocí pasty. Jednoduše ji naneste na keramický povrch a s pomocí hadříku nebo kartáčku vyčistěte. Půjde to velmi lehce, uvidíte.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button