Krása a módaRady a tipyZdraví

Zápach nohou? Existuje snadné řešení

Zápach nohou trápí spoustu lidí. Je to takový nepříjemný problém, o kterém se příliš nemluví, a tak to vypadá jakoby ani neexistoval. Opak je ale pravdou, bojuje s ním většina lidí – a to jak mužů, tak i žen. Bohužel je zápach nohou často důvodem trapných situací. Přijdete k někomu na návštěvu, zujete si boty a najednou se celou místností roznese zápach, který lze těžko přičítat někomu jinému než vám. A i když to nikdo asi nebude komentovat, je vám jasné, že si toho každý všiml.

Jak se tedy zápachu novou zbavit a konečně se nebát někde sundat boty? není to tak těžké jak by se mohlo zdát. Zápach je většinou způsobený bakteriemi, které se v těsných botách a neprodyšném materiálu snadno množí. Naštěstí se tomu dá zabránit a my vám dnes poradíme jak. Jde to snadno a nepotřebujete žádné speciální spreje nebo krémy.

Vyměňte si boty

Zápach nohou nejčastěji vzniká tehdy, pokud v jedněch botách strávíte celý den a pokožka nohou nemá šanci dýchat a odvádět vlhkost. Pokud tedy máte alespoň trochu možnost, nechte nohy přes den vyvětrat v otevřené obuvi. Jste-li alespoň nějaký čas přes den v kanceláři, přineste si přezůvky a normálně se přezujte. Není to nic trapného. Na schůzku tak samozřejmě nechoďte, ale sedět v kanceláři za stolem určitě můžete. Pomůže také častější střídání obuvi. Noste každý den jiné boty, anebo je alespoň častěji obměňujte.

Naložte si nohy

Někdy vám nohy zapáchají i proto, že na nich máte bakterie, které se běžným omytím ve vodě a mýdle neodstraní. Udělejte si proto speciální koupel na nohy a nechte je tam pořádně odmočit alespoň půl hodiny. Tato lázeň bakterie spolehlivě zahubí a zápach rychle zmizí. Budete potřebovat hrnek vinného octa, epsomskou sůl, deset kapek tea tree oleje a dostatek teplé vody. Vše smíchejte a užijte si relaxační lázeň pro vaše chodidla.

Nohy pořádně usušte

Řada lidí dělá tu chybu, že si po sprše nohy řádně nevytře do sucha. Ve vlhkém prostředí se totiž velice snadno začnou znovu množit bakterie a zápach hrozí znovu. Pokaždé si tedy nohy pečlivě vytřete ručníkem i mezi prsty a raději je ještě nechte chvíli oschnout, než si obujete ponožky a boty.

Namazat

Před šířením bakterií také pomáhá, když nohy pořádně namažete hydratačním krémem. Může být prakticky jakýkoliv, ale pokud máte antibakteriální, tím lépe. Vždy po umytí je ještě namažte vrstvou krému a nechte přes noc působit. Uvidíte, že zaznamenáte zlepšení.

Použijte dětský pudr

Dětský pudr nepatří jen na dětské zadečky. Může se dobře hodit i vám. Pokud se vám nohy silně potí, a právě pot je příčinou zápachu, pak je stačí posypat dětským zásypem a určitě se situace zlepší. Dětský pudr nejen absorbuje vlhkost, ve které se bakterie snadno šíří, ale také pomáhá neutralizovat pachy a dezinfikovat. Je to ideální pomocník i při silné pocení v podpaždí.

Noste bambusové ponožky

Pořiďte si zásobu bambusových ponožek. Jsou totiž vyrobeny z přírodního a prodyšného bambusového vlákna, které je samo o sobě antibakteriální a také skvěle dýchá a umožňuje nohám větrat. Dobře větrané nohy nezapáchají ani se nepotí. Zapomeňte také na nošení bot bez ponožek. Zápach se tím výrazně zhorší. Raději si pořiďte diskrétní ponožky, které se dobře schovají i v botách balerínového typu.

Noste prodyšné boty

Někdy vás samozřejmě zaměstnání a příležitost ve výběru obuvi dost limituje. Pokud to ale tak není, vsaďte na nošení co možná nejprodyšnější obuvi. Měla by být vyrobena z měkkého a lehkého materiálu, který snadno větrá a vaše nohy v něm nejsou jako ve vězení.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button