Krása a módaRady a tipyZdraví

Hned ráno začít sportem. Namotivujte se tak, aby to nebyla povinnost, ale radost

Lidé, kteří ráno cvičí, totiž podle mnoha studií podávají během dne lepší výkony. Mají více energie, síly i psychické odolnosti, takže se jim daří lépe zvládat stres i tlak. Navíc ranní cvičení nastartuje váš metabolismus a vy se tak přes den nemusíte bát dát si po obědě malý dezert nebo si večer dopřát sklenku vína s přáteli.

Ranní cvičení vám skutečně pomůže zefektivnit všechny vaše činnosti a pomůže vám to cítit se lépe ve svém vlastní těle. A to je něco, co chce každý, no ne? Jak se tedy přemluvit k rannímu cvičení, když to už tolikrát nefungovalo? Tyto tipy vám mohou pomoci konečně jednou vytrvat.

Budík na druhé straně pokoje

Jak eliminovat situace, kdy jen po ránu zaklapnete budík a spokojeně chrníte dál? Jen tak, že se skutečně donutíte vstát. I když to je poměrně drastický způsob probuzení, na mnoho spáčů nic jiného prostě neplatí.

Pokud je to i vás problém, dejte si budík na stůl, kam z postele nedosáhnete. A až ráno začne vyzvánět, budete jednoduše muset vstát a jít jej zaklapnout. To vám pomůže překonat počáteční nechuť. Když navíc hned poté otevřete okno a roztáhnete žaluzie, je už téměř nemožné, že byste se pak vrátili znovu do postele. A první úkol – tedy úspěšně vstát – máte splněn!

Nastartujte se hudbou

Dalším dobrým tipem je nastavit si jako vyzvánění budíku svou oblíbenou písničku, která vás zaručeně nabudí a dodá vám hned po ránu energii a radost. Zapomeňte na otravné pípání, vzbudit se dá i mnohem příjemněji. Vybírejte takové písničky, která mají pomalý rozjezd, ale postupně se hudba zrychluje a zesiluje. Ty vám pomohou dostat se hned po ránu do správného tempa.

Pokud také máte možnost, poslouchejte nějakou hudbu i při tom, co se děláte ranní hygienu nebo se oblékáte. Snadněji se probudíte a s trochou štěstí načerpáte i dobrou náladu.

Zvyk, nikoliv povinnost

To, co z vašeho ranního cvičení udělá oblíbený rituál namísto otravné povinnost, je zvyk. Musíte svůj ranní workout přetvořit v něco, co vás baví a co děláte už automaticky. Je dobře známé, že k vytvoření návyku stačí asi okolo 4 týdnů. Pokud tedy vydržíte alespoň takto dlouho, vaše úsilí už nebude takovým utrpením, ale daleko více běžnou součástí vašeho dne.

Je to prostě nový životní styl. Tak jako chodíte každý den do práce a o víkendu uklízíte, tak je i cvičení vaše běžná rutina, nad kterou už ani nepřemýšlíte. K nastolení zvyku vám pomůže i partner nebo kamarád, který vás bude hlídat, abyste vytrvali alespoň ty nezbytné 4 týdny. Může cvičit s vámi nebo jen dohlédnout, abyste každé ráno vyrazili.

Krátce, ale intenzivně

Je nám jasné, že po ránu nemůžete cvičením trávit celé hodiny. To se ale ani neočekává. Stačí půl hodinka intenzivního pohybu nebo posilování a je hotovo. Základem je prostě se překonat a vydat ze sebe maximum. Krátké trvání cvičení také zabrání tomu, abyste to přehnali a po zbytek dne se nebyli schopni ani pohnout.

Cvičte s radostí, dobrou náladou a těšte se ze skvělých výsledků!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button