Spolupráce

Zachraňte své úspory. Inflace je nezničí, pokud zainvestujete do zlata

Odborníci z různých oborů hovoří o tom, že příští rok bude ve znamení vysoké inflace, která ohrozí úspory každého, kdo shromažďuje hotovost na běžných účtech. Je pravdou, že toto nikdy nebyla nejvhodnější strategie úspor, ale letos platí, že kdo nechá peníze ležet ladem, skutečně přijde o značnou hodnotu. Očekává se dramatický růst cen a znehodnocování uložených peněz. Proto i vy byste měli včas zvážit vhodnou investiční strategii, která vaše tvrdě vydělané peníze uchrání. Jak na to?

Zlato je jistota stabilního výnosu

Ekonomové se shodují v tom, že nejjistější strategií je uložit peníze do zlata. Jedná se o stabilní kov, jehož hodnota je trvalá a rostoucí. Zlato je také jedinou komoditou, která je daňově zvýhodněna, a při nákupu nemusíte platit DPH. Už na začátku tedy ušetříte celých 21 %, což rozhodně není zanedbatelné. O zlato je letos rekordní zájem, takže není radno vyčkávat. Je jisté, že s rostoucí poptávkou se ceny zlata budou postupně zvyšovat, a proto se vyplatí nakupovat co nejdříve za nejlepší ceny.

Proč vložit peníze do zlata?

Oproti jiným investičním prostředkům je zlato léty ověřené, má stabilní výnosy a jeho omezené zdroje zajišťují, že ani v budoucnu nepůjde cena dolů. Navíc se tato investice hodí také pro ty, jejíchž úspory nedosahují tolik, aby si mohli pořídit například nemovitost. Můžete koupit malé zlaté slitky od 1 g výše a za pár korun ukládáte své peníze do stabilní investice, která má smysl.

Stříbro tolik netáhne

Proč dnes většina investorů stříbro prodává a namísto toho nakupuje zlato? Stříbro ve formě investičních mincí nebo stříbrných slitků má poměrně značnou nevýhodu, a tou je výše zmíněné DPH. Oproti zlatu totiž není osvobozeno, takže za každý nákup zaplatíte do státní pokladny 21 % navíc, což není málo. Pokud tedy máte stříbro, je na místě zvážit jeho prodej, případně alespoň nedokupovat další zásoby.

V jaké formě zlato nakupovat?

Asi nejoblíbenější variantou jsou švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus, které jsou proslulé po celém světě, jsou velmi kvalitní a ve srovnání s jinými podobnými slitky mají i bezkonkurenční cenu. Navíc jiné české alternativy zlatých cihliček neexistují. Dobrou a velmi diskrétní volbou jsou také zlaté mince Wiener Philharmoniker, které nejsou označeny sériovým číslem. Můžete nyní zakoupit novou sérii 2021. Jsou velmi vhodnou sběratelskou investicí a udělají radost i jako dárek.

Vysoká poptávka je také po kvalitních dukátech. Ty se vždy vydávají jen v omezeném množství, jejich sběratelská hodnota tedy s roky dále stoupá. Oblíbené jsou zejména svatováclavské dukáty, které skupují především vlastenci, protože akcentují národní charakter této měny. Koneckonců vyrábí se dle tradičních postupů, které ustanovil již Karel IV.

Obchod ze Slovenska je také snadný

Pro Slováky není nákup zlata v Česku o nic složitější. Ve výsledku pro ně dokonce může být výhodnější, než kdyby nakupovali na domácím trhu. Ceny jsou příznivější a při chytrém nákupu dle aktuálního kurzu se dá ušetřit ještě více. Není se třeba obávat ani poplatků za zahraniční převody, většina bank už v tomto ohledu nabízí velmi dobré služby zcela zdarma nebo jen za drobný poplatek. Oblíbené jsou zejména zlaté cihličky ve váze jedné unce (1 Oz) a vyšší.

Vsaďte na zlato

Zlato je v současnosti nejjistější formou investice. Odborníci se shodují na tom, že je to vhodná investice i pro malé nebo začínající investory, neboť je bezpečná, stabilní a s minimem ztrát nebo rizika. Pokud jste spíše konzervativní investor, doporučujeme návštěvu prodejny se zlatými mincemi a slitky, kde si můžete zboží prohlédnout, osahat a poradit se o nejlepší volbě pro vás a vaše finance.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button