NezařazenéRady a tipy

Vyrobte si vlastní citrusové mýdlo

Pravidelné mytí rukou se děti učí již odmalička. Ruce se musejí mýt před jídlem, po jídle, po použití toalety a i ve chvíli, kdy přijdete z venku nebo saháte na špinavé věci. Pěkně vyhrnout rukávy, pustit vodu, použít mýdlo a ruce opláchnout. Mýdlo je ve vaší domácnosti často kupováno? Není divu. Antibakteriální kousky mohou být někdy pěkně drahé. Proto je příjemnou alternativou vyrobit si své vlastní mýdlo.

Domácí mýdlo

Jste fanoušci pěnivého mýdla? Pak si jej můžete připravit v pohodlí domova. Ušetříte tak peníze a co víc, budete mít radost, že je mýdlo vaše vlastní výroba. Jak si vyrobit v pohodlí domova mýdlo, které bude krásně vonět, odstraní všechny možné nečistoty a navíc nebude stát moc peněz?

Co budete potřebovat:

  • Kastilské mýdlo (nebo tekuté mýdlo bez vůně)
  • Voda
  • Citronový, limetkový a tea tree esenciální oleje
  • Nádobku na mýdlo a pumpičku

Jak postupovat:

Aby mýdlo krásně pěnilo, je důležitá pumpička. Tu si můžete pořídit v klasických obchodech nebo si schovat nádobku od původního tekutého mýdla. Vlastní pěnivé mýdlo tak bude levnější variantou. Spousta jedinců používá ve skutečnosti víc mýdla, než je potřeba a to zejména děti, které mají rády, když mýdlo hezky pění. Navíc, pumpující mechanismus vždy rády stlačí a stlačí a stlačí.

Použijte jakýkoliv typ tekutého mýdla, je to na vás. Je důležité, aby bylo bez vůně, budete přidávat esenciální oleje, které dodají mýdlu tu správnou vůni, ale také mají desinfekční a antibakteriální vlastnosti, které udrží vaše ruce čisté a svěží. Jak si připravit toto pěnivé mýdlo?

Postup:

Do lahve přidejte tekuté mýdlo, naplňte jej asi do ¼. Poté přidejte esenciální oleje, 7 kapek limetkového a citronového esenciálního oleje a jen 3 kapky tea tree oleje. Ten je totiž silný, má antibakteriální vlastnosti a proto je dobré jej do mýdla přidat. Chrání ruce před znečištěním a odstraňuje snadno nečistoty.

Přichází čas na vodu. Přidejte vodu, ale ne úplně do plna, musíte nechat trochu prostoru pro pumpičku. Do nádobky vložte pumpičku, uzavřete a položte k umyvadlu. Antibakteriální mýdlo s citronovou vůní máte hotovo, stačí jej jen využít!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button