Rady a tipyZdraví

Pozor na očkování proti chřipce! Panuje kolem něj velká kontroverze a může pro vás být nebezpečné

Období chřipek a nachlazení je opět nezadržitelně zpět. Rýma, kašel, teplota… a často vše vyústí v regulérní chřipku, která vás uváže k posteli minimálně na několik dní. Jenže kdo si to dnes může dovolit? Práce, rodina ani jiné starosti nepočkají.

Proto stále více lidí volí jako rychlé a účinné řešení očkování proti chřipce. Slibuje totiž okamžité, a hlavně dlouhodobé řešení problému, a navíc se zdá, že i lékaři jej doporučují. Jaká je ale realita?

Nechat se očkovat…Ano nebo Ne?

Bohužel, skutečnost je taková, že vakcinace proti chřipce je především velkým byznysem pro farmaceutická firmy a lékaře. Tyto subjekty těží z obav běžných lidí, z jejich neznalosti a nedostatku informací. Většina z nás totiž automaticky důvěřuje svému lékaři, případně lékárníkovi, a poskytnuté informace již dále neověřuje.

Pravdou ale je, že efektivnost, a hlavně bezpečnost vakcíny proti chřipce je více než problematická a při bližším zkoumání daného tématu dokonce zjistíte, že rozhodně ne všichni lékaři očkování doporučují. Někteří proti němu spíše varují!

Chřipka je sice závažné onemocnění, které by se v žádném případě nemělo podceňovat, na druhou stranu se jedná o nemoc sezónního charakteru, která vás za zimu neskolí více než jednou, pokud vůbec. Komplikace se u této choroby vyskytují jen zřídka a pouze tehdy, nedodržuje-li osoba doporučený režim nebo je organismus oslaben ještě jinou nemocí.

Dalším problémem je také je, že chřipkový virus každoročně mutuje a nelze tedy odhadnout v jaké podobě se objeví příští zimu. Vakcína obvykle chrání pouze proti jedné chřipkové mutaci, a proto můžete onemocnět, i když jste očkovaní. Abyste měli naprostou jistotou, že vás chřipka neskolí, museli byste chodit na očkování každý rok, což je náročné nejen pro vaši peněženku, ale i pro váš organismus.

Chemický koktejl

Asi vás nepřekvapí, že vakcína je ve skutečnosti jeden velký koktejl chemikálií. Obsahuje nejrůznější konzervační látky, protiplísňová činidla, a dokonce sloučeniny obsahující rtuť. Přitom rtuť je sama o sobě jedovatá a může být příčinnou řady duševních chorob.

Nepatříte do skupiny lidí, kterým je očkování přísně zakázáno?

Pokud jsme vás stále nepřesvědčili o tom, že byste měli vakcinaci proti chřipce alespoň důkladně promyslet, projděte si alespoň následující kategorie osob, kterým je očkování zcela zakázáno. Může pro ně být totiž až smrtelně nebezpečné!

  1. Lidé s alergickou reakcí na předchozí vakcíny.
  2. Lidé alergičtí na vaječnou bílkovinu, která je součástí vakcíny.
  3. Lidé akutně trpící vysokou horečkou či zánětem.
  4. Pacienti s hypertenzí či problémy se srdcem.
  5. Pacienti s onemocněním ledvin.
  6. Lidé trpící chorobami nervového systému.
  7. Pacienti s chronickým plicním onemocněním nebo trpící akutním zánětem horních cest dýchacích.
  8. Pacienti s endokrinním onemocněním či nemocemi krve.
  9. Děti mladší 6 měsíců.

Nejefektivnějším způsobem, jak se vyhnout onemocnění chřipkou není tedy vakcinace, jak by se mohlo zdát, ale daleko více prevence. Chřipce se dá úspěšně předcházet zdravým životním stylem s dostatečným přísunem vitamínů a minerálů, nošením vhodného a teplého oblečení, důsledným dodržováním hygieny apod.

V zimních měsících můžete vaše zdraví podpořit také doplňky stravy, které doženou to, co jste vlastní stravou nestihli. Ideální je kombinace více vitamínů nebo alespoň doplnění vitamínu C, který udržuje vaše imunitní obranné linie připravené čelit každému viru.

Buďte tedy napříště opatrní a informace, které vám poskytuje lékař či jiný zdravotník raději ověřte. Jde přece o vás a o vaše zdraví!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button