Rady a tipy

Tipy na oblékání v parných dnech

Léto s sebou často přináší i horké počasí, co si obléci na sebe a jak na horko vyzrát?

Materiál oblečení

Ideální pro horké letní dny je oblečení z přírodních druhů materiálů. Ty dobře sají a odvádějí pot z těla. Mezi tyto druhy se řadí bavlna, len, konopné tkaniny nebo pravé hedvábí, které navíc lehce chladí a do horkých letních dnů je to materiál přímo ideální. Bavlna je jemná a měkká, umožňuje volný pohyb a propustí vzduch k pokožce. Len je materiál chladivý, savý a pevný. Stejné je to i s prádlem spodním. Volte materiály přírodní, nikoli syntetické.

Syntetické materiály nejsou vhodné ani pro vrchní oblečení, neboť jsou neprodyšné, nesají pot a kůže se pod nimi lepí a nemůže dýchat. Objevuje se pak nadměrné pocení a mohou vznikat i opruzeniny.

Barvy oblečení

Horko lze částečně zmírnit i vhodným výběrem barev. Během léta se nemusíme bát barev. Vyhnout bychom se měli černé, která více absorbuje sluneční záření. Ideální volbou jsou barvy pastelové. Nejvhodnější je bílá, která odráží sluneční paprsky nejvíce.

Tipy pro letní outfity

 • Dopolední business look

Jestliže máte v dopoledních hodinách důležitou schůzku, podcenit váš outfit by byla chyba. Vždyť právě styl oblečení dělá první dojem. Ideální je halenka či košile halenkového střihu a sukně. Pokud chcete oživit minimalistický vzhled, celý outfit dolaďte extravagantním doplňkem.

 • Městský komfort pro odpoledne

Ideální volbou jsou lehké letní šaty z příjemných materiálů a k nim vhodná obuv v podobě elegantních sandálků či pantoflíčků.

 • Oblečení pro zahradní párty

Byli jste pozváni na zahradní párty? Ideální volbou budou letní midi šaty a sluneční klobouk. Jako doplněk můžete zvolit cokoli. Využít můžete i extravagantní model slunečních brýlí.

 • Párty u bazénu

Pro tuto příležitost se hodí bavlněné šaty, které můžete zároveň využít i jako přehoz přes plavky.

 • Letní grilování

Pro posezení u grilu jsou ideální riflové lacláče a halenka či tričko. Lacláče jsou pohodlné a volné a bude vám v nich příjemně i navečer, kdy se trochu ochladí.

Ženské oblečení podle věku

Co si obléknout v parném letním dni, když nám již není 20?

 • Ženy 30+

Vědí, co jim sluší. Ideální pro parné letní dny bude plisovaná sukně a zářivý top.

 • Ženy 40+

Vědí, co chtějí. Skvěle se k nim hodí vzory květované či s proužky a výrazné doplňky.

 • Ženy 50+

V žádném případě se neoblékejte do nevkusných hábitů a raději navštivte obchodní centra s módou. Klasikou je outfit v neutrálních béžových tónech a nesmrtelná černo-bílá kombinace.

Tipy na závěr:

 • Oblečení větrejte, především to, které si berete následující den. Především bavlna a akrylové mikrovlákno mají vlákna dutá, díky čemuž se oblečení provzdušní a osvěží.
 • Pokud si musíte obléci košili a kravatu, vezměte si pod ní tílko ze 100% bavlny. Pot se vsákne do něj a vy se tak vyhnete nevzhledným skvrnám na košili.
 • Obuv volte co nejlehčí a dobře větratelnou. Především ve městech jsou rozpálené chodníky, které mají negativní vliv na chodidla v plné obuvi.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button