DezertyRecepty

Tip na dezert: Čokoládovo – jahodový dortík

Máte také rádi čokoládu a jahody? Jahody v čokoládě se vám již zdají poměrně běžné, ale můžete vyzkoušet skvělou kombinaci v čokoládovo – jahodovém dortíku. Připravit si jej je jednoduché a přitom tak skvělé! Vychutnejte si tuto kombinaci také vy!

Je libo dort?

Pokud si chcete upéct nějaký dortík, ale nevíte ještě přesně, jaký by to měl být, my doporučujeme čokoládovo – jahodový dort. Máte rádi čokoládu? Máte rádi jahody? Pak není co řešit je to ideální dort právě pro vás. Můžete jej připravit také pro své blízké a přátelé, pro rodinu, na oslavu či kdekoliv jinde. Dort je opravdu vynikající, zachutná dospělým i dětem. Jak si jej připravit?

Co budete potřebovat:

  • 33 čajových sušenek
  • 1 gram pekanů
  • 2 polévkové lžíce cukru
  • 1 bílek
  • 1 kelímek smetany
  • 3 polévkové lžíce nesoleného másla
  • 1 a ½ balíčku sladkých čokoládových chipsů
  • Jahody

Jak postupovat:

Troubu rozpalte na 180 stupňů. Do kuchyňského robota dejte sušenky, přidejte cukr a oříšky a začněte míchat. Vznikne vám těsto, které do kulaté formy natlačte. Dejte na deset minut do mrazáku a zakryjte pečicím papírem.

Dejte do trouby a pečte dvacet minut, na posledních pět minut sundejte pečicí papír z vrchní části pro lepší barvu a nechejte vychladnout. Mezitím začněte tvořit náplň.

Smíchejte smetanu a máslo a nechejte rozpustit na středním ohni. Sundejte z tepla a přidejte čokoládové chipsy. Nechejte stát asi dvě minuty, aby se celá směs roztavila. Promíchejte, dokud není směs krásně hladká. Nechejte stát při pokojové teplotě asi jednu hodinu, dokud nebude směs vychladlá, ale pozor, musí být stále tekutá.

Vezměte formu s korpusem, nalijte připravenou čokoládovou směs a vyhlaďte. Na celou formu dejte jahody (celé nebo překrojené napůl, podle vaší fantazie) a dejte do lednice, kde necháte asi dvě hodiny vychladnout.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button