Dům a zahrada

Tapetové trendy, které opravdu letí

Když přijde na výběr tapet, je většina z nás zaskočená, kolik vzorů a kombinací bylo vlastně navrženo. Jak si tedy máme vybrat z toho množství a jaká je nejvhodnější barva? Světoví designéři mají pro rok 2017 jasno!

Douglas Fi, kreativní ředitel firmy Bluebellgray říká, že letos je trendy důraz na individualitu a osobitý vkus každého jedince. Designéři nám letos představují odvážné vzory odkazují do dob minulých, ale i příjemné varianty, které vytváří pohodovou domáckou atmosféru. Novinkou bude také odkaz na umění: vybrat si můžete z tapet, které jsou jakoby pocákané barvami anebo se skládají z útržků slavných uměleckých děl. Zkrátka letošní tapetový design můžeme považovat za opravdový průlom v průmyslu!

Clash vzor

Lidé milují skutečnost, že je náš život odvážný a barevný a právě toto se snažila designérská firma Graham a Braun zdůraznit. Pastelové odstíny, geometrie a důraz na ženskou i mužskou osobnost – to všechno se v tapetovém vzoru Clash skvěle odráží. A jak se líbí vám?

Geometrický vzor

Tapety jsou odjakživa vzorem zamyšlení a relaxace a s tímto geometrickým vzorem jich docílíte. I když se jedná o trvalý trend, v letošním roce dostal zase o něco jiný rozměr a lidé jím jsou znovu a znovu oslovování. Designérská společnost Farrow a Ball ji doporučuje zejména těm, kteří doma hledají zasloužený odpočinek. Jste jimi i Vy?

Umělecká forma

Tapety vypovídají také o našem vztahu ke kultuře. Tato tapeta je to pravé pro intelektuály a umělce všeho druhu, kteří hledají doma zdroje inspirace. Je příjemná zejména pro staré domy a byty, ze kterých dýchá historie a dědictví našich předků, to tedy alespoň říká firma Little Greene.

Super design

Bohémská tapeta, které se u vás doma opravdu neztratí. Třeba je to pravé právě pro vás: podporuje tvůrčí činnost a jedinečnou osobnost každého z nás. Tady se firma Going Digital opravdu činila!

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button