Dům a zahradaRady a tipy

Přehozy na postel – přežitek či móda?

Přehozy na postele se staly důležitým bytovým doplňkem. Udržují pořádek a chrání polštáře i přikrývky před prachem. Díky nim máte postel ustlanou a dokonale upravenou. Pokud bydlíte v malém bytě, může postel často sloužit jako část obývacího pokoje.

V tomto případě je nutné zapojit fantazii a díky přehozu a malým polštářkům ji můžete změnit na kus nábytku, který mohou využívat i vaši hosté místo sedačky. Přehoz je též ideální řešení pro dětský pokoj. Použitím přehozu zdůrazníte styl, který má místnost vyjadřovat. Zvolíte – li vhodný materiál, zahřeje vás. Můžete je libovolně měnit podle sezony, nebo dostanete – li chuť na malou změnu interiéru, kterému tak vdechnete pocit novosti.

Nabídka a materiál

Současní trh nabízí přehozy na jedno i dvoulůžko, ve stejném designu jako povlečení a někteří výrobci dokonce nabízejí ve stejném provedení i malé dekorační polštářky. Pozadu nezůstává ani nabídka do dětských pokojů.

Kvalitní přehozy se vyrábí ze 100% bavlny a náplň tvoří vrstvené duté vlákno. Celou plochu dozdobuje prošití a díky ozdobnému lemu na okrajích je celkový vzhled ještě podtržen.

Duté vlákno má snadnou údržbu – lze jej vyprat v pračce, případně usušit v sušičce prádla. Je odolné proti opotřebení a je vhodné i pro alergiky. Díky dutému vnitřku je vlákno velmi lehké a nadýchané.

Zajímavé jsou i přehozy s beránkem.

Tip na závěr: Při ranním stlaní je potřeba nějakou dobu počkat, než se vypaří lehkost z postele, teprve poté na postel použijte přehoz.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button