Krása a módaRady a tipy

Petrželka nepatří jen do polévky. Podpoří i vaši krásu a zdraví

Petrželku jistě dobře zná každý, kdo alespoň občas vaří nebo se pohybuje v kuchyni. Je to výborná věc, když potřebujete dodat polévce nebo jinému pokrmu takovou tu poslední pomyslnou tečku, která jídlo přivede k dokonalosti.

Ale málokdo už ví, že petrželka je také mimořádně zdravá a kromě toho dokáže dělat zázraky i ohledně vaší pleti nebo vlasů. Jednoduše patří k těm bylinkám, které dokáží podpořit i vaši krásu, a to stejně nebo možná i lépe než obyčejné kosmetické produkty.

Petrželka je navíc čistě přírodní produkt, takže se nemusíte bát žádných chemikálií a toxinů, a navíc, pokud máte zahrádku nebo aspoň balkon, můžete si ji snadno vypěstovat sami.

S vitamínem C proti stárnutí

I když se petrželka obvykle neužívá ve velkém množství, je ve skutečnosti mimořádně zdravou a nutričně bohatou bylinkou. Obsahuje například velmi vysoké množství vitamínu C, který je zcela nezbytný nejen pokud chceme zůstat zdraví, ale také pokud si chceme dlouho zachovat mladistvou pleť bez vrásek.

Vitamín C je zcela nezbytným pomocníkem pro správné fungování imunitního systému. Ale kromě toho i pečuje o pleť a o celkové zdraví našeho organismu. Proto je nutné dostatečně jej konzumovat nejen v zimě, ale celoročně.

Využijte petrželku jako skvělý zdroj tohoto vitamínu, a to nejen vnitřně, ale i zevně. Konzumace petrželky podporuje tvorbu kolagenu, který je pro udržení zdravé a pružné pleti nutný. Kromě toho můžete využít petrželku i jako vhodnou pleťovou masku, která má omlazující efekt. Stačí rozmixovat několik lístků petrželky na pastu a aplikovat ji na vyčištěnou pleť. Po 15 minutách smyjte a máte hotovo!

Přebytečná voda je pryč

Věděli jste, že petrželka je jedním z nejúčinnějších léků při infekcích močových cest a potížích s ledvinovými kameny? Je to skutečně mimořádně účinná bylinka, která vám pomůže odstranit z těla přebytečnou vodu a ulevit vám od potíží, které tyto nemoci běžně doprovází.

Tím, že podporuje močení a odstraňování tekutin z těla, pomáhá také odplavovat bakterie, které zánět způsobují. Zánět tak ustupuje rychleji a příznaky jsou méně výrazné. Dopřejte si tedy na takové potíže čerstvý čaj z petrželky a uleví se vám.

Zadržování vody je ale i kosmetický problém. Nejčastěji způsobuje celulitidu anebo nevzhledné otoky. Konzumací petrželky se těchto potíží můžete snadno zbavit a budete se cítit o mnoho lépe.

Například pro ty, kteří po ránu trpí otoky na očí, je petrželka doslova zachránce. Stačí si před spaním dopřát výluh z této skvělé bylinky a ráno budete vypadat svěžeji a bez otoků. Počítejte ale s tím, že možná v noci budete muset na záchod.

Pro krásné vlasy

Krásná hříva je vždy ozdobou každého. Ten, kdo má silné, pevné a lesklé vlasy, tomu je určitě co závidět. Někomu jsou dány geneticky, ale pro ty méně šťastné existuje pomoc v podobě petrželky.

Pomůže jak zevnitř, tak i zvenku. Pravidelná konzumace podporuje zdraví a sílu vlasů a vlasové zábaly mohou pomoci zlepšit stav vlasové pokožky a normalizovat tvorbu mazu.

Petrželka totiž obsahuje měď, která pomáhá vlasovým folikulům plnit si dobře svoji funkci. Vlasový zábal z petrželky provádějte vždy před mytím hlavy. Jednoduše vytvořte rozmixováním bylinky pastu, kterou aplikujte jak ke kořínkům, tak do celé délky vlasů. Nechte působit a smyjte.

Při pravidelném používání se můžete těšit na skvělé výsledky. Vaše vlasy budou zdravější, stejně jako i vaše pleť. A to ani nehovoříme o vaší imunitě, ta bude skoro neporazitelná.

Petrželka neslouží jen jako nenápadný doplněk polévky. Využijte její schopnost a sílu naplno! Nebudete litovat. Tak honem do obchodu pro dostatečnou zásobu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button