Rady a tipyZdraví

Olivový olej a citronová šťáva – kde tato směs pomáhá?

Detoxikace těla by měla být pravidelnou součástí péče o vaše tělo. Během života může být tělo znečištěno toxiny a dalšími látkami, které tělu neprospívají. Tyto látky jej zbytečně zatěžují a tělo nemůže pracovat tak, jak by samo chtělo. Chcete to nějak změnit? Pak si do svého životního stylu zařaďte detoxikaci těla!

Důležitý orgán v lidském těle? Játra!

Játra jsou pro lidské tělo velmi důležité, proto je důležité je pořádně detoxikovat. Mohou se v nich objevovat totiž toxiny, které jim brání v jejich řádné práci. Stačí správně zkombinovat jednotlivé přísady a výsledek? Ten se dostaví sám! Postačí vám tak jen olivový olej a citronová šťáva. Nemusíte kupovat drahé a ne vždycky účinné prostředky. Do formy vás a vaše játra dostane právě olivový olej a šťáva z citronu.

Tento skvělý detoxikační plán umí pomoci nejen vašim játrům, ale také dodává lesk vaší pleti, zdraví vaší pokožce a podobně. Pokud také trpíte nepravidelnou stolicí, tento recept jí může pomoci vyřešit. Stačí jen sáhnout po kvalitním a extra panenským olivovým olejem. Jak si tento jednoduchý recept připravit?

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce olivového oleje
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy

Jak postupovat:

Smíchejte tyto dvě ingredience. Jde o jednu denní dávku. Je nutno dbát na pravidelnost. Jedině ta přináší výsledky a prospívá vašemu tělu. Přirozenou cestou do těla získáte vitamín C.

Jak konzumovat:

Tuto směs pijte na lačný žaludek, nejlepší je konzumovat každé ráno dvě polévkové lžíce. Po několika dnech na sobě ucítíte změnu a výsledky!

Výhody, které olivový olej přináší

Olivový olej je mnoha odborníky považován za jeden z nejlepších prostředků, který slouží pro očištění jater. Napomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu, umí odstranit povlak z cévních stěn a také minimalizuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. Je tedy víc než jasné, že olivový olej je pro tělo prospěšný. Můžete vaší detoxikační očistu podpořit ještě konzumací lněných semínek, kukuřice nebo řepkového oleje.

Výhody citronové šťávy

Citronová šťáva je velmi užitečná pro lidské tělo. Pomáhá stimulovat uvolňování žluči. Navíc neobsahuje žádné chemické přípravky! Pozitivním způsobem ovlivňuje také dýchací cesty, vaše plíce, chrání tělo před nachlazením, posiluje váš imunitní systém. Citron navíc umí rozpouštět kameny či písek v močovém traktu. Je skvělým pomocníkem pro klouby. Nemáte po ruce zrovna citronovou šťávu? Můžete jí nahradit například brusinkovým džusem, ten má takřka totožné účinky.

Skvělý lék při kocovině

Kombinace olivového oleje a citronové šťávy je skvělá také po dlouhé party, kde jste tedy alkoholem nešetřili. Na alkoholovou opici působí velmi dobře a to i ve chvíli, kdy je tělo těžce intoxikováno. Tato směs zmírňuje zátěž jater a pomáhá ihned regenerovat vše, co je zničené.

Pomoc pro trávení

Jak už bylo výše zmíněno tato směs má skvělé účinky na trávení. Skvělá je také pro střevní a trávicí trakt. Vaše stolice bude pravidelná, nebude se objevovat bolest a podrážděný žaludek po každém jednom jídle. Olivový olej má v tomto směru velmi obohacující efekt a chrání také žaludeční a střevní sliznici.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button