Recepty

Nejlepší snídaně je anglická snídaně!

Pravá anglická snídaně je učiněný malý zázrak. Ať už cestujete po jakémkoliv koutu Anglie, všude se setkáte s tímto tradičním pokrmem a všude vám bude chutnat. Není divu, toto jídlo je směsí snad všeho, co máme rádi a navíc si to můžeme dopřát k snídani – a to se nám líbí. Anglická snídaně je zkrátka nejlepší snídaně, to je známé všude po světe. Chcete-li se i vy dnes nasnídat jako králové, máme tu pro vás nejlepší recept na tu nejlepší anglickou „breakfast“! Enyoi your meal… tedy vlastně Dobrou chuť!

Budete potřebovat:

  • 2 menší grilovací vepřové klobásky
  • 2 vajíčka + pár kapek jablečného octa
  • 4 plátky anglické slaniny
  • 4 žampionové hlavičky
  • 12–16 cherry rajčátek na větvičce
  • 6 lžiček olivového oleje
  • 2 plátky světlého obilného chleba

A jak na to?

Rozpalte gril a deset minut grilujte klobásky.

Do tří čtvrtin malého rendlíku nalijte vodu. Vodou naplňte také hluboký hrnec se širokým dnem a obojí přiveďte k varu. Pak do malého rendlíku na třicet sekund ponořte vajíčko, vytáhněte je a rozklepněte do hrnečku. Do většího hrnce přidejte ocet a vařečkou v ní udělejte vodní vír. Do něho pomalu vylijte vajíčko. Až se voda začne opět vařit, stáhněte hrnec z ohně, přikryjte ho pokličkou a teprve po 3 minutách vyjměte vejce. Dejte je do teplé vody a tam ho nechte do doby, než stejným způsobem připravíte i druhé vejce.

Na grilovací pánvi opečte chleba potřený třemi lžičkami oleje. Rajčata (i s větvičkou), slaninu i houby položte na plech vyložený alobalem. Houby potřete zbytkem oleje a vše 3–4 minuty grilujte.

Vajíčka vyndejte z vody, osušte a všechno naaranžujte na talíř a servírujte.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button