Dům a zahradaRady a tipy

Máte doma staré kousky svíček? Máme tipy, jak je využít!

Na podzim a v zimě také rozsvítíte svíčku? Má neopakovatelnou atmosféru, navodí pocit domova a přinese teplo a pohodlí. Pokud příjemně voní, pak si můžete užít příjemný a ničím nerušený večer s knihou, přáteli nebo u televize. Bez svíček si mnoho lidí neumí představit zimní měsíce. Co však dělat se zbytky?

Zbytky svíček nevyhazujte

Každý, kdo pravidelně využívá během podzimu a zimy svíčky ví, že pravidelně zůstávají nepoužitelné zbytky. Většinou je vezmete a vyhodíte do koše. A to je právě velká chyba! Je možno je dále využít a tím pádem ještě zužitkovat. Přemýšlíte, jak dále zbytky svíček využívat? Přinášíme skvělé tipy, které vám napoví. Už nikdy nebudete kousky a zbytky svíček vyhazovat do koše!

Vyrobte si novou svíčku

Asi jeden z těch nejznámějších způsobů. Ze zbytků svíček si můžete vyrobit novou! Můžete smíchat několik barev, udělat si jednoduchou bílou svíčku, přidat esenciální oleje, dekorace, knoty a máte rázem novou svíčku, kterou si na podzimní večery rádi zapálíte.

Podpalovač pro gril nebo krb

Pro podpal krbů či grilů využíváte klasické chemické podpalovače? Ty mohou být škodlivé a plné chemie. Vyrobit si můžete svůj vlastní podpalovač. Ten nebude obsahovat chemické látky, nebude škodit vaší domácnosti. Budete potřebovat jen vosk, piliny a karton od vajíček. Do kartonu od vajec nasypte piliny a zalijte roztaveným voskem a máte hotovo!

Voskové šišky

Šišky můžete využít jako doplněk či dekoraci. Rozehřejte zbytky svíček a celou šišku do ní namočte. Vosk může být průhledný nebo také barevný, je to na vaší fantazii.

Lopata na sníh

Během zimy máte před domem spoustu sněhu, který s lopatou pravidelně odstraňujete. Také se vám však sníh lepí na lopatu a vy nevíte, jak se toho zbavit? Vyzkoušejte zbytky svíčky. Těmi povoskujte lopatu a sníh už se na ní nebude lepit.

Mazivo pro nábytek

Máte také problémy se zásuvkami? Otevírají se velmi těžko, zadrhávají se. Co v takovém případě dělat? Vytáhněte zásuvky a jejich okraje potřete zbytkem vosku. Otevírání a zavírání bude bezproblémové.

Svíčka odpuzující komáry

V létě vám život znepříjemňují komáři a další otravný hmyz. Co s tím udělat? Vyrobte si svíčku, která pomáhá odpuzovat komáry! Co budete potřebovat? Jen zbytky vosku a trochu citronelového oleje. A máte hotovo!

Chrání obuv před vlhkostí

Znáte to, když na jaře či v létě prší a vaše boty jsou následně navlhlé a nasáknou vodu? Chcete své boty chránit před vlhkostí a tím pádem vybíráte produkty, které pomáhají chránit obuv. Nicméně jde o spreje, které jsou poměrně drahé. Jak to celé vyřešit? Vosk je ideální alternativou, celkem dobře pomáhá chránit obuv před vlhkostí a to většinu tkanin, dokonce umí chránit i kůži.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button