Spolupráce

Kdy je káva prospěšná pro zdraví a kdy naopak škodí?

Někteří lidé bez kávy nedokáží žít. A pro jiné je to velmi škodlivý nápoj, kterému se vyhýbají. O tomto oblíbeném nápoji panuje obrovské množství stereotypů a polopravd. Hřejivý hrnek s kávou je pro většinu lidí tím nejlepším způsobem, jak začít nový den. Podívejme se na zdravotní výhody vynikající kávy, na které nesmíte zapomínat.

Káva pro pevnější zdraví

Podle vědců káva rozhodně není žádným strašákem. Právě naopak. Když navštívíte pražírnu kávy, získáte tu nejkvalitnější kávu. A při správném množství se můžete těšit na hodně zdravotních benefitů. Podle jedné ze studií se můžete těšit na:

  • mnohem více benefitů než negativ,
  • pití 3-4 šálků denně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění,
  • lepší sportovní výkony (až o 12 %).

Pravidelná konzumace kávy přináší zdravotní přínosy

Odborníci říkají, že pravidelné pití maximálně 4 šálků denně přináší nespočet pozitiv. Očekávat můžete nižší riziko rakoviny, zdravější játra i mnohem nižší šance na onemocnění Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. Navíc budete mít během chvilky mnohem lepší náladu, paměť i koncentraci. Z tohoto důvodu se vyplatí pít kávu hlavně ráno na začátku pracovní doby.

Při pití kávy bez cukru snížíte také riziko cukrovky 2. typu. Čím více nápoje pijete, tím nižší máte riziko pro vytvoření cukrovky. Nesmíte ovšem překročit zdravé množství šálků, protože jinak riskujete škodlivý vliv na své tělo a zdraví. Lidé si často spojují konzumaci tohoto nápoje se zdravotním rizikem, ale to je velký omyl.

Kdy káva škodí?

Lidé, u kterých se projevily negativní dopady spojené s kávou, měli mnohem více zlozvyků. Většina z nich kouřila, pila alkohol a jedla nezdravé jídlo. Když k tomu přidáte vysokou konzumaci kofeinu, rozhodně to nebude mít dobrý konec. Pro zdravé pití použijete termolis na hrnky a budete mít originální hrneček. Z něj budete kávu zaručeně pít svou oblíbenou verzi kávy s radostí.

Zdroj náhledové fotografie: srdjanvrebac / stock.adobe.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button