Spolupráce

Jak s malou koupelnou? Prostor ušetří sprchový kout a závěsná toaleta

S nedostatkem prostoru v koupelně se potýkají především lidé ve starších panelových bytech. Patříte k nim i vy? Nezoufejte – i malou koupelnu lze zařídit tak, aby plnila svou funkci.

Co v koupelně potřebujete?

Zařídit prostornou koupelnu je zábava. Pokud ale máte k dispozici jen pár metrů čtverečních, ze zábavy se rázem stává noční můra. V první řadě si proto rozmyslete, co v koupelně skutečně potřebujete. Nenašlo by se ve vašem bytě vhodnější místo pro pračku? A opravdu se neobejdete bez vany?

Zvětšete prostor pomocí barev

Při zařizování malé koupelny začněte hezky od podlahy – respektive od dlažby a obkladů. Malý prostor totiž dokážou opticky zvětšit vhodně zvolené barvy a vzory. Sázkou na jistotu jsou světlé tóny barev, jako je bílá, krémová nebo béžová. Zároveň platí, že čím větší obklady a dlažbu zvolíte, tím tím celistvěji a prostorněji bude koupelna působit.

Sprchový kout, nebo vana?

Pro malé koupelny je ideální volbou sprchový kout, zvlášť pokud ho umístíte do rohu místnosti. Dbejte na to, aby disponoval posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru. Trendem posledních let jsou moderní bezvaničkové sprchové kouty, které nenarušují celistvost místnosti, vypadají poutavě a snadno se udržují. Pokud si potrpíte na komfort, porozhlédněte se po sprchových koutech vybavených stropní sprchou (takzvaným tropickým deštěm), masážními tryskami nebo sedátkem.

Ani v malé koupelně ale nemusíte zcela zanevřít na vanu. Jen se snažte vybírat takovou, která má buď rovný, nebo asymetrický tvar a v oblasti nohou je zúžená.

Využijte prostor pod a nad umyvadlem

Bez umyvadla by to nešlo, možná ale bude potřeba se při jeho pořizování uskromnit. K běžné hygieně vám postačí umyvadlo menších rozměrů nebo rohové. Využít byste měli především prostor pod i nad umyvadlem, kam lze umístit skříňky s úložnými prostory. Závěsná skříňka nad umyvadlem poslouží také jako zrcadlo, které navíc opticky zvětší celou místnost.

Kam s pračkou a sušičkou?

Velkou výhodou je, pokud máte možnost umístit pračku a sušičku například do chodby nebo do kuchyně. V opačném případě se snažte prostor v koupelně ušetřit alespoň tím, že si pořídíte oba spotřebiče ve slim variantě a postavíte je na sebe.

A co toaleta?

Máte koupelnu spojenou s WC? Řešením může být závěsná záchodová mísa upevněná na předstěnovém instalačním systému nebo rohové WC. Řešíte-li vhodné umístění, mějte na paměti, že byste se při sezení na toaletě neměli koleny dotýkat stěny ani dveří.

I vy bojujete v koupelně o každý centimetr krychlový a uvažujete o pořízení sprchového koutu? Inspirujte se na Heurece, kde vám s výběrem sprchového koutu poradí zkušení zákazníci.

Vybavení či kompletní rekonstrukce koupelny samozřejmě něco stojí, pokud momentálně nedisponujete dostupným finančním obnosem nutným pro rekonstrukci, můžete financování vyřešit půjčkou. Abyste vybrali tu nejvýhodnější, využijte srovnání půjček.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button