Nezařazené

Jak na filtraci vody

V poslední době se velice často skloňuje ve všech pádech pojem voda. Příčinou je samozřejmě její nepopiratelný význam pro život všech živých organismů. A právě stále větší spotřeba vody a současně ubývání jejích zdrojů nás nutí se zamýšlet nad úsporami vody. Dalším hlediskem je kvalita vody, kterou používáme z vodovodního řadu. Většinou ji vodárny musí odebírat z řek a přehrad. Proto se do vody musí přidávat chlór, který ničí bakterie a viry. Tím se však kazí chuť vody a někomu může způsobovat zdravotní potíže. Přes veškerou snahu se do pitné vody dostávají zbytky hormonů, antibiotik, pesticidů a dalších nežádoucích prvků, které negativně ovlivňují naši imunitu a celkové zdraví. Proto nabývá stále na větším významu filtrace vody.

Filtrační zařízení

Pokud chcete mít doma kvalitní vodu a přitom nechcete být závislí na vodě balené, můžete tento problém snadno vyřešit. K dispozici jsou totiž filtrační systémy na vodu, které si nainstalujete na vodovodní kohoutek. Stačí se obrátit na firmu Penepex, která se zaměřuje na prodej vodních filtrů pro různá filtrační zařízení určená pro domácnosti i veřejný sektor. Filtrační systém obdržíte včetně náhradních filtračních vložek a dalšího příslušenství. Firma nabízí také čistící prostředky a příslušenství ke kávovarům.

Filtrační konvice

Filtrační konvice na vodu je plastová lahev, která má uvnitř vyměnitelný filtr nejčastěji s aktivním uhlím, které na sebe naváže veškeré škodliviny z vody. Umožní pít kvalitní vodu bez pachuti chlóru a bez nežádoucích prvků doma, na chatě, v zaměstnání nebo i na cestách. Navíc odstraní mechanické částečky, které se dostávají do vody z potrubí, a zbaví ji vodního kamene. V nabídce firmy Penepex najdete kvalitní filtrační konvice různých objemů od renomovaných světových značek, jako například anglické Filter Logic, Dafi, Aquaphor nebo Brita.

Filtrační lahev

Pokud chcete o dovolené nebo na výletech pít kvalitní a chutnou vodu, naplňte vodou z kohoutku přenosnou filtrační lahev. Praktická je například filtrační lahev značky Brita nebo Dafi o objemu 0,6 litru. Jedná se o kompaktní lahve z odolného a lehkého materiálu, které jsou na turistické výšlapy nebo cyklovýlety ideálním zdrojem kvalitní vody za všech podmínek.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button