Nezařazené

Nechte se uhoupat k odpočinku. Zahradní houpačky nabízí úžasnou možnost relaxace

Myslíte si, že houpačky jsou jen pro děti? Chyba lávky – houpání milují i dospělí – a není divu. Přináší nám totiž zpět vzpomínky na naše dětství, kdy nás rodiče kolébali třeba ke spánku. Mají jej tedy rádi malí i velcí a pokud na vaší zahradě zahradní houpačka stále chybí, je načase to napravit. Na co byste měli pamatovat a jaké možnosti máte?

Hlavní parametry

Mezi nejdůležitější věci, které je třeba zvážit, patří:

  • Typ houpačky
  • Nosnost a bezpečnost
  • Materiál
  • Pohodlí a údržba

Jaký typ houpačky vybrat?

Na trhu se dnes dá koupit celá řada zahradních houpaček různých velikostí, tvarů i provedení. Klíčové je proto rozhodnout se, pro kolik lidí by měla být, a tím se vám výběr aspoň trochu zúží. Kromě klasické houpačky, jak si ji asi všichni představíme, je možné zvážit třeba také houpací síť, kde si můžete užít tu vůbec nejhlubší formu relaxace, nebo oblíbené závěsné křeslo.

Bezpečnost je zásadní

Při houpání může dojít i k nepříjemným zraněním. Proto je důležité myslet i na nosnost a stabilitu vybrané houpačky. Platí, že průměrná jednosedadlová by měla unést cca 70–85 kg, ale to samozřejmě znamená, že už třeba pořádný chlap by si na ni sedat neměl. Pokud chcete mít jistotu, že nedojde k žádným nepříjemnostem, ověřte si na dobře reálnou nosnost zvolené houpačky. Veškeré potřebné technické specifikace naleznete na gardenway.cz.

Odolný materiál

Velmi vhodnou volbou mohou být kovové konstrukce, nebo i dřevěné vyplétané houpačky. Samozřejmě se dají pořídit i materiály, jako jsou lehké hliníkové konstrukce v kombinaci s umělým ratanem, ale tam je opravdu potřeba myslet na omezenou nosnost takové konstrukce. Pokud chcete houpačku využívat denně, nebo poměrně často, je lepší volit dřevo, těžký kov a ratan. Sice je pravda, že takové zahradní houpačky budou dražší, ale budete mít záruku pohodlí a bezpečí.

Péče a údržba

Jako jakýkoliv jiný předmět, i houpačka bude vyžadovat údržbu. Na výběru materiálu pak záleží, zda bude údržba snadná, nebo složitější. Plast i kov stačí otřít vlhkým hadrem, ratan lze také mýt pod vodou, ale je třeba zajistit, aby řádně proschnul. U textilu je nezbytné řídit se pokyny výrobce, ale klíčové je, aby byly potahy snímatelné a daly se například prát.

Zdroj náhledových obrázků: gardenway.cz

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button