Zajímavé články

Home office, máme tu možnost, tak pracujeme z domova

Některá zaměstnání umožňují svým zaměstnancům, aby pracovali ze svých domovů. V podstatě je to velmi pohodlné pro firmy, ale i pro některé zaměstnance, kterým vyhovuje pracovat z pohodlí svého domova.

Home office – bude pokračovat?

V letošním roce si více lidí vyzkoušelo, jak vůbec funguje práce z domova. Je pravdou, že to pro mnohé bylo jediné řešení, jak se vůbec mohly podávat pracovní výkony. Otázkou je, zdali se v home office bude i nadále pokračovat, když si mnohé firmy vyzkoušely, že to takto také funguje.

Poté bude dobré popřemýšlet o tom, jak si nejlépe vybavit prostory, ve kterých se bude v domácím prostředí pracovat. Rozhodně se to neobejde bez kvalitní židle, a abychom dobře a zdravě seděli, tak se vyplatí věnovat výběru židle větší pozornost, než jen to, že se nám vizuálně líbí.

Bohatá nabídka židlí

Na trhu je skutečně velká nabídka pracovních židlí nebo kancelářských křesel. Není zrovna jednoduché si vybrat tu nejsprávnější, ale nicméně se lze zaměřit na určitě parametry, abychom byli spokojení. Ačkoliv mnozí mohou hledět na cenu, tak to nemusí být rozhodujícím parametrem a vlastně ani by to takto nemělo být. Vždyť se jedná o naše zdraví.

Stabilita – ta je nesmírně důležitá. Židle by měla být pevná a nesmí se viklat. Není špatné si vybrat i s kolečky, ale pozor i zde je v nabídce více druhů. Je třeba si vybrat taková, aby byla vhodná na naši podlahu. Možná se  vyplatí popřemýšlet o vhodné podložce, tím se podlaha ochrání před poničením.

Sedák  – zdravé sezení je též velmi důležité. Ideální je sedět tak, že se nohy budou dotýkat celou plochou chodidel podlahy a kolena budou svírat úhel 90°. Aby se pohodlně sedělo, tak sedák musí být dostatečně prostorný, hluboký a široký, měl by se využít při sezení po celé své ploše. Přirozeně není dobré, když bude někde tlačit.

Nosnost – každý má určitou váhu a rozhodně není důvod si v tomto případě ubírat kilogramy. Každá židle je vyrobena na určitou nosnost a ta by měla být odpovídající naší váze. Jinak by se mohl poškodit píst a židle by nešla výškově nasadit.

Opěradlo – to by mělo kopírovat tvar páteře, proto je dobré si židli před zakoupením ještě vyzkoušet, aby se nám pohodlně na ní sedělo.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button