Zajímavé články

Groot aneb jak Vin Diesel ke kapesnému přišel

Jestli jste viděli některý z filmů Strážci galaxie, Strážci galaxie 2, Avengers: Infinity War nebo Avengers: Endgame, nemohlo vám uniknout roztomilé stromové stvoření, které toho moc nenamluví – Groot. Jeho tělo tvořené dřevem, kořeny a liánami mu dává obrovskou sílu a případné ztráty v boji rychle dorostou. Navíc dokáže podle potřeby vytvářet nástroje a natahovat své kořeny a liány jak se mu zrovna hodí.

Figurka Groot
Figurka Groot

I am Groot

Tato tři slova jsou to jediné, co Groot umí říct. Znamenají „já jsem Groot“. No není to zrovna myšlenkový ohňostroj. Jediné, čím svá prohlášení odlišuje, jsou mimika, tón hlasu a gesta. Na konci prvního dílu Strážců galaxie Groot prošel osobním rozvojem a řekl „we are Groot“, tedy „my jsme Groot“.

Květináč Groot
Květináč groot

Těžká práce dabéra

Dabovat postavu Groota bezesporu nebude velká dřina. V českém znění se toho zhostil Tomáš Bartůněk, jeho honorář ale pravděpodobně zdaleka nedosahuje tak vysoko, jako v případě originálu, kde Groota daboval Vin Diesel. Za 4 dříve zmíněné filmy inkasoval Vin Diesel 54,5 milionů dolarů, tedy plus mínus 1,2 miliardy českých korun. Mno, klobouk dolů.

Funko pop groot
Funko pop Groot

Oblíbenost Groota u fanoušků

O oblíbenosti roztomilého nemluvky svědčí celosvětový zájem o produkty s tímto motivem nejen mezi oděvy: groot figurka, groot květináč, groot funko pop, groot plyšák, mikina groot, tričko groot, groot tapety, groot hrnek, groot omalovánky, postavička groot, lego groot, dort groot, groot tetování, groot hračka, plakát groot, groot přívěsek, groot povlečení, klíčenka groot, pyžamo groot, groot obraz, župan groot, ponožky groot, polštář groot, kostým groot, všude Groot. Pořiďte si i vy toho svého!

Zdroj všech náhledových obrázků: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button