Dům a zahradaRady a tipy

Co všechno lze mýt v myčce? Je to více věcí, než si myslíte

Bylo by skvělé mít v domácnosti dalšího pomocníka, který vám pomůže s úklidem, ne? A možná už ho doma i máte jen o něm nevíte? Myčka na nádobí nemusí sloužit jen svému primárnímu účelu, hodí se pro úklid a čištění celé řady dalších věcí. A zase budete mít o jednu starost méně. Méně ručního úklidu a více času na vaše koníčky a přátele či rodinu. To je určitě dobrá zpráva, ne?

Co může jít do myčky?

Do myčky může jít celá řada věcí. Základním pravidlem ale je, že by měly být odolné a z materiálu, který dobře odolává vodě a teplu. To, co je více odolné, můžete vložit na spodní mřížku, ostatní, křehčí věci, patří na horní mřížku. I opravdu silně znečištěné věci mohou do myčky přijít. Je nastavena tak, aby dokázala odstranit i zašlou a zaschlou špínu a měla by tento úkol bez problémů zvládnout.

Umělé květiny

Rádi dodáte bytu barvu s pomocí umělých květin? Možná vás ale brzy toto nadšení přešlo, když zjistíte, jak moc na ně sedá prach a jak je úmorné ho neustále odstraňovat. Hezké výzdoby se ale zbavovat nemusíte. Stačí umělé květiny čas od času dát do myčky a opět budou jako nové.

Žabky

Teplo a letní počasí se blíží mílovými kroky, a tak je načase oprášit své oblíbené žabky. Zapomeňte na ruční šudlání pomocí mýdla a hadříku. Jednoduše je dejte do myčky a žabky budou téměř jako nové.

Násady na vysavač

Také se vám zdá, že násady na vysavač jsou po pár použitích špinavější než věci, které jimi vysáváte? Není důvod kupovat násady nové nebo snad dokonce zvažovat koupi nového vysavače. Nástavce můžete  bez obav vložit do myčky a budou znovu jako byste je včera koupili.

Hřebeny

Podívali jste se někdy zblízka na své hřebeny a kartáče na vlasy? Zjistíte, že je to opravdu nepříliš vábný pohled. Nejen že jsou často plné vlasů, ale také slepených stylingových prostředků nebo mazu. Ideální místo, kde se mohou vesele množit bakterie. Dopřejte jim pořádnou očistu v myčce na nádobí a češte si své kadeře čistými hřebeny a kartáči.

Mřížky větráku

Jsou vaše mřížky od větrání na toaletě či v koupelně plné prachu nebo dokonce pavučin? Není to zrovna hezký pohled pro vás ani pro případnou návštěvu. A přitom existuje jednoduché řešení. Stačí je oddělat a nechat projít mycích cyklem v myčce.

Houbičky a hadříky

Po použití není nutné houbičky či hadříky vyhazovat. Je to nejen neekologické, ale také finančně nevýhodné. Raději je dejte do myčky a nechte je se pořádně „vykoupat“. Zbavíte je nejen bakterií, ale i skvrn či zápachu a můžete je použít stále znovu a znovu.

Vázy

Vázy jsou jen jedním z druhů nádobí, tak proč by nemohly jít do myčky? Nehodí se jen pro vázy, kteér jsou z jemného a křehkého porcelánu nebo skla. Ostatní však můžete bez obav do myčky dát.

Odpadková koše

Pokud máte menší odpadkové koše, které se do myčky vejdou, není problém jim takto dopřát pořádnou očistu. Myčka koš perfektně vydezinfikuje a znovu jej pak můžete bez obav použít.

Držáky na mýdlo či zubní kartáčky

Prakticky jakékoliv doplňky, které se vyskytují v koupelně mohou být s největší pravděpodobností myty v myčce. To platí samozřejmě i o držáčcích na mýdlo nebo kelímcích na kartáčky. Právě tyto doplňky bývají často hodně znečištěné a jejich drhnutí opravdu není žádná zábava.

Hračky

Také plastové hračky mohou bez obav mycím cyklem projít. Zabráníte přenosu nejrůznějších bakterií přímo k vašemu dítěti a hračce také dodáte nový život. Zašlé barvy budou opět jako nové a vaše dítě bude určitě mít z takto vyčištěné hračky ještě větší radost.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button