Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Co s prošlým mlékem nebo kosmetikou? Poradíme, jak je využít

Komu by se nestalo, že mu v lednici zůstane mléko o trochu déle, než by mělo, a už jej nelze použít. Podobně to jistě je i s mnoha jinými potravinami nebo potřebami pro domácnost. Jenže, co s nimi? Vyhazovat takové věci se může zdát skutečně jako velké plýtvání. V prvé řadě je potřeba naučit se hospodařit tak, aby k těmto nepříjemnostem nedocházelo, ale pokud se to náhodou stane, není nutné házet flintu do žita. Řešení existuje. Poradíme vám, jak tyto věci ještě efektivně využít.

Krém na ruce

Bohužel se může stát i to, že vám v šuplíku zůstane nějaký krém déle, než by měl. Byť používání prošlé kosmetiky nejspíš nebude mít tak závažné následky jako prošlé jídlo, přesto bychom se tomu měli vyhnout. Minimální trvanlivost je zde uvedena z dobrého důvodu, a je proto vhodné ji respektovat. Starý krém ale můžete velmi snadno využít třeba na boty, tam ničemu neuškodí. Kožená obuv naopak mastný krém ráda vsákne a získá velmi příjemný lesk a ochranu před vlhkostí.

Mléko do buchet

Kyselé mléko vlastně ve své podstatě není o moc odlišné než třeba kefír. Nedoporučujeme jej rozhodně pít, ale do buchet nebo lívanců se hodí skvěle. Existuje spousta receptů, jak zkyslé mléko využít. Navíc troubě projde vysokými teplotami a všechny potenciální bakterie se zničí.

Kam s prošlou majonézou?

Jednou z věcí, kterou byste rozhodně nikdy neměli po datu spotřeby jíst, je právě majonéza. Obsahuje totiž syrová vejce, a pokud se zkazí, může vám pořádně rozházet zažívání a připravit vám nepříjemné chvíle na toaletě. Raději ji využijte k naleštění nerezu. Jakkoliv to zní bizarně, faktem je, že s majonézou vyleštíte nerez tak, že jinou leštěnku chtít nebudete.

Osvěží pleť i vyčistí zrcadlo

Našli jste někde vzadu v šuplíku staré pleťové tonikum? Dřív, než poletí do koše, může vám ještě pomoci s úklidem. Tonikum obvykle obsahuje i alkoholovou složku, která zajistí, že se zrcadla budou skvět vysokým leskem.

Parfém ovoní aspoň toaletu

Parfém by se vždy měl skladovat mimo přímé slunce a zdroje tepla, na suchém místě a měl by být vždy pečlivě zavřen. Pokud se toto nedodrží, může se poměrně rychle zkazit. Pokud víte, že jej doma máte již nějaký ten pátek, nebo se dokonce po jeho aplikaci n vaší kůži objeví vyrážka, raději mu dejte jiný úkol. Přestěhujte svůj parfém třeba do koupelny či toaletu. Tam může ještě udělat dobrou službu jako spolehlivý osvěžovač vzduchu.

Obočí jako ze žurnálu

I když kvalitní řasenka mnohdy stojí pár set korun, rozhodně ji nepoužívejte nad dobu její spotřeby. Oči jsou velmi citlivé a prošlá řasenka jim může způsobit velké nepříjemnosti. Z řas se bakterie snadno dostanou do očí a ty se vám určitě nepoděkují. Na řasy si kupte produkt nový a prošlou řasenku využijte ke srovnání zdivočelého obočí.

Pamatujte, že používání prošlých produktů s sebou vždy nese jisté riziko. Potraviny po datu spotřeby mohou být zdrojem bakterií, které by se neměly dostat do vašeho těla. Podobně je to i s kosmetikou. Ta může nejčastěji způsobit nepříjemné alergické reakce nebo vyrážky. Obvykle se to dá snadno řešit, ale je to zbytečná komplikace, které se již nyní můžete snadno vyhnout.

ZDROJ: https://lifeandtrendz.com/features/5-stupefying-beauty-benefits-of-sour-milk-you-should-know/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/cisteni-dzban-kapalina-lahev-248412/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button