Krása a módaZdraví

Co říká vaše tvář o vašem zdraví

Kdy jste se naposledy podívali na sebe do zrcadla a přemýšleli jste, jestli se váš odraz nepokouší něco říct? Říká se, že oči jsou oknem do duše, ale vaše tvář je jedním z největších ukazatelů toho, co se s vaším tělem děje. Špatná výživa, stres nebo hormonální poruchy a mnoho dalších neduhů mohou být ve vaší tváři zřetelně vidět. Podívejte se velmi dobře do zrcadla, jestli vás netrápí jeden z těchto problémů.

Vaše oči

Bledá kůže, zejména kolem spodních víček značí nedostatek železa. Vaše tělo potřebuje železo k tvorbě hemoglobinu v červených krvinkách, což pomáhá přenášet kyslík kolem těla. Nízká hladina železa dělá krev méně červenou, což způsobuje, že kůže ztrácí svou růžovou barvu. Pokud odtáhnete spodní víčko dolů, měla by být jeho barva červená. Když má růžovou, nebo dokonce žlutou barvu, značí to velký nedostatek železa.

Máte kruhy pod očima i když jste odpočatí a hodně spíte? Může se jednat o projev citlivosti na nějakou potravinu (nejčastěji se jedná o mléčné produkty). Tmavé kruhy mohou být také způsobeny nedostatkem železa, sezónními alergiemi, přebytkem soli nebo dehydratací. Nezbývá vám nic jiného, než metodou pokus-omyl zjistit, který z nich vám kruhy pod očima způsobuje.

Vaše obočí

Obočí, které je na vnější straně řidší, může být spojeno s funkcí vaší štítné žlázy a může být signálem pro její nedostatečnou aktivitu. Neobvykle dlouhé obočí může znamenat vyčerpané nadledviny. Znamená to pro vás, že je nejvyšší čas ke změně životního stylu a zbavit se stresu, například pomocí jógy.

Vaše ústa

Popraskané koutky a trhlinky kolem vašich úst mohou znamenat nedostatek vitamínu B2 (riboflavinu). Riboflavin slouží jako koenzym, který spolupracuje s dalšími vitamíny B, které uvolňují energii z živin ve vašich buňkách, a pomáhají růstu a tvorbě červených krvinek. Zdravá jídla s vysokým obsahem riboflavinu zahrnují červené maso, mléčné výrobky, houby, mandle a tmavé listové zeleniny.

Je normální vidět trochu krve po čištění zubů, ale časté krvácení dásní může být také znamení, že máte nedostatek vitamínu C. Vitamín C je potřebný pro růst a opravu tkáně v celém těle a trvalý nedostatek vitaminu C ve vaší stravě může vést ke stavu s názvem Kurděje. Zahrňte citrusové plody, ovoce kiwi, brokolici, listovou zeleninu a papriku do vaší stravě, abyste zvýšili hladinu vitamínu C.

Vaše pleť

Mapování obličeje je starodávná technika, která pomáhá diagnostikovat nerovnováhu v těle tím, že zkoumá nerovnováhu v kůži v různých částech obličeje. Pokud je vaše akné převážně na čele, pak by to mohlo být něco jednoduchého, jako produkty, které používáte, ucpávají póry, ale může to také znamenat, že vaše strava potřebuje zpestření a chybí některé základní živiny. Pokud je vaše akné převážně na tvářích, mohl by to být váš zažívací systém a údaj o vyčerpaném střevě. Poraďte se s odborníkem na výživu o způsobech, jak to zlepšit, nebo se podívejte na dietu, která pomáhá vyživovat a opravovat střevní mikroflóru. Akné, které se objeví kolem vašich úst, obvykle indikuje hormonální nerovnováhu. Raději navštivte svého lékaře a podstupte vyšetření.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button