Dům a zahradaRady a tipy

Chraňte svůj domov před nezvanými návštěvníky. Pomohou vám kamery

I dnes bohužel platí, že ani zamčený dům není před zloději v bezpečí. Zejména v některých lokalitách mají zloději stále žně, protože lidé nedostatečně zabezpečují své domy a myslí si, že obyčejný zámek na dveřích je dostatečnou prevencí. Proč nevyužít daleko modernější a pokročilejší techniky, když ji máme k dispozici?

Chcete-li účinně chránit a zabezpečit svůj dům, je možné pořídit si kamerový či jiný zabezpečovací systém – rozhodně se nejedná jen o výsadu velkých průmyslových objektů. Dnes už můžete chytrou kamerku se zabezpečovacím systémem pořídit snadno, ale tato investice se vám mnohonásobně vyplatí.

Proč si pořídit kameru?

Je možné dům zabezpečit nejen kamerovým systémem, ale i pouze elektronickými zabezpečovacími systémy. V takovém případě jsou alarmy zapojeny kabelem nebo bezdrátově a komunikují buď pomocí GSM nebo chytré aplikace. Na dálku je můžete snadno ovládat pomocí telefonu nebo tabletu. I z práce tak můžete mít přehled, co se ve vašem domě děje. Lepší informovanost vám ale určitě zajistí kamery, které umožní mít dokonalý přehled o všem, co se okolo vašeho domu šustne. Nemusíte tak jen dohlížet na nevítané návštěvy, ale třeba také na to, kdo parkuje v okolí nebo kolik sněhu máte na zahradě.

Jaké jsou druhy kamer?

Existuje celá řada možností, jak dům zajistit kamerovým systémem. Můžete zvolit kamery analogové či digitální. Digitální kamery se poté dále dělí na autonomní, analogové, IP a HD – IP a HD patří k dražším systémům, ale za své peníze samozřejmě dostanete výrazně lepší kvalitu a kamera zvládne nahrát skutečně velmi dobře i detaily.

IP kamery

Toto moderní zabezpečení domova umožňuje nejen záznam nahrávat, ale i přímo sledovat vzdáleným přístupem přes mobil nebo počítač. Dokáže také upozornit na pohyb v okolí nebo má i jiné velmi zajímavé funkce. Kameru můžete například také napojit na wifi síť – je to vhodná možnost, pokud nechcete složitě natahovat kabely a ušetřit si spoustu práce. Velmi moderní je také použití PZT IP kamery, jejichž pohyb lze dálkově ovládat. Kamery je možné mít uvnitř i venku.

Nejlepší místa na sledování

Před zabezpečením domu kamerovým systémem je třeba zapřemýšlet i nad tím, kam budete chtít kamery umístit a co by měly sledovat. Není od věci poradit se o tomto s odborníky. Každý dům je jiný a je potřeba vědět, jaké úhly jsou skutečně efektivní a pomohou vám zachytit případného narušitele. Obvykle však kamery sledují zejména obvodový plášť budovy, garáž, příjezdové cesty a zahradu a samozřejmě také vnitřní prostory. Záznamové zařízení by mělo být uvnitř, ideálně v místnosti, kde je teplota nad bodem mrazu a je zde sucho. Než kamery napevno přiděláte, nejprve si zkontrolujte, že vidíte skutečně všechno, co potřebujete.

Jak postupovat při montáži

Samotná montáž obvykle není nic náročného. Kamery mívají držák s otvory, součástí balení bývají také hmoždinky a vruty. Kameru tedy stačí přiložit na zvolené místo a vyznačit si otvory v držáku. Následně vhodným vrtákem vyvrtejte otvory, hmoždinku vložte do otvoru, přiložte kameru a pomocí vrutů přišroubujte na místo. Máte-li krátké kabely, je nutné vedle kamery připevnit také instalační krabičku, kde je možné spojit konektory kamery a přívodního vodiče. Ujistěte se, že krabičky instalované venku jsou dobře utěsněného, aby se do nich nedostala voda. Krabičky instalované venku je potřeba dobře utěsnit, aby se do nich nedostala voda – kabely tady zavádějte do krabičky zespodu a otvory utěsněte silikonem.

ZDROJ: https://www.urbancompany.com/blog/homecare/cctv/5-reasons-get-cctv-camera-system-home/

ZDROJ obrázku: Fotografie od uživatele Jimmy Chan ze služby Pexels

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button