Hubněte bez ohledu na počasí
Běh je aktivitou, která přináší celou řadu zdravotních benefitů. Když nechcete běhat venku, můžete se navíc tomuto druhu pohybu věnovat i doma. V čem tkví výhody běžeckého pásu na doma?
Běhání pomůže se zdravím, fyzickou kondicí i vysněnou postavou
Pokud začnete pravidelně běhat, výrazně se to podepíše na vašem zdravotním stavu. Běh v první řadě podporuje kardiovaskulární soustavu, má pozitivní vliv na krevní tlak a posiluje imunitní systém. Stejně tak příznivě ovlivňuje plíce a metabolismus.
Lepší prokrvení organismu s sebou přináší i prokrvení kůže, což ocení hlavně dámy v podobě hezčí pleti a také vyšší kvality vlasů. Stejně tak vás běhání může přimět k tomu začít řešit stravu. Přirozeně tak začnete inklinovat ke zdravějšímu životnímu stylu, protože zjistíte, že se vám po některých jídlech jednoduše hůř běhá a necítíte se dobře.
Běhání nutně vede též ke zvýšení fyzické kondice, jelikož se jedná o energeticky náročnou aktivitu. A samozřejmě se čas, který jím strávíte, promítne i ve vaší postavě. Záleží to však hlavně na konkrétním typu. Spalování tuků může vést k tomu, že budete znatelně štíhlejší. Případně se vám tuky přemění na svaly.
Stejně tak pokud pravidelně obujete tenisky, bude to mít vliv na vaši kondici psychickou. Přestanete se cítit ve stresu, začnete se mnohem lépe soustředit, budete dobře spát a také se vyplavené endorfiny přičiní o skvělou náladu. Jak vybrat běžecký pás na doma?
Proč si do bytu pořídit běžecký pás
Jakmile propadnete kouzlu běhání, budete zřejmě stát i před dalším dilematem: Řada lidí má motivaci běhat, pokud je hezké počasí. S přibývající zimou ovšem ochota pravidelně sportovat často polevuje. Řešením může být běžecký pás do bytu. Proč si ho koupit?
Mnozí se především obávají toho, že běhání na pásu není dostatečně účinné. Bylo však již prokázáno, že hodnota VO2 zůstává shodná bez ohledu na to, kde běháte. Je spíše pravděpodobné, že zažijete určitý pocit rutiny.
Zpestřit si ho můžete díky různým možnostem nastavení, které moderní pásy nabízejí. Minimální doporučený sklon je 1,5 %. Když budete stoupání zvyšovat a vracet do výchozího bodu, docílíte tím intervalového tréninku. Podobně variabilně lze měnit rychlost od volného klusu až po maximální tempo.
Do uší si můžete pro zahnání nudy pustit třeba oblíbenou hudbu. To ostatně mnozí běžci dělají i venku. A doma je to mnohem bezpečnější, než se sluchátky na uších venku „nevybrat“ srážku s dalším běžcem nebo třeba pejskařem. Podobně zradit vás může i venkovní terén. Kořeny, mokro nebo náledí představují „ideální“ podmínky pro možné zranění.
Navíc ne každý bydlí v těsné blízkosti přírody nebo parku. A v centru města jednoduše vhodné podmínky k tomu, abyste mohli běhat, nemáte. Běžecký pás na doma tak představuje tu nejlepší alternativu, pokud se nechcete této aktivity vzdávat. Investice do něj se vám v krátkém čase vrátí.
Zdroj fotografií: nejsport.cz, pixabay.com