Spolupráce

Hydraulické čerpadlo nefunguje? Oprava je možná, ale svěřte ji odborníkovi

Každý hydraulický motor potřebuje mít také hydraulické čerpadlo, které jej zásobuje tlakovou kapalinou. Bez něj by nebylo možné pohánět celou řadu strojů, které se běžně využívají v průmyslu.

Hydraulické čerpadlo dokáže převádět mechanickou energii, která je vytvořena hnacím motorem, na hydraulickou energii. Ta může být následně čerpána a využívána v zařízení pod správným tlakem a také s odpovídající účinností. Existuje mnoho druhů hydraulických čerpadel, ale každé z nich má pokaždé ten samý úkol.

Jak poznáme poškození čerpadla?

Příznaky poškození se dají při pečlivém pozorování objevit poměrně snadno. Obvykle se poškození hlásí výrazným snížením výkonu stroje po zahřátí hydraulického oleje. Víme totiž, že ideální teplotní rozsah pro provoz hydraulického systému je od 50 do 60 ° C. Odvod přebytečného tepla je zásadní, ale zároveň také platí, že pokud je teplota nižší nebo vyšší, značí to nesprávné fungování čerpadla. Hydraulická zubová čerpadla mohou být náchylná k poškození, je tedy na místě pravidelně jejich stav sledovat a nepodcenit ani preventivní údržbu.

Oprava je možná

I pokud dojde k poškození, není třeba panikařit. Oprava čerpadla je možná. Je však vhodné svěřit ji odborníkovi a nepokoušet se o opravu bez potřebných znalostí. Je také třeba vědět, že pokud je čerpadlo skutečně pravidelně vytíženo, je nutné počítat i s jeho nižší životností. Někdy postačí jen vyměnit mailery, jindy je problém zásadnější. Odborník vám také bude schopen říct, zda má smysl jej opravovat, nebo bude lepší pořídit rovnou nové.

Kde pořídit náhradní díly?

Možností je dnes celá řada, ale klíčové je vsadit na kvalitu. Ne webu bvm náhradní díly najdete široké spektrum autodílů a náhradních dílů pro průmyslovou techniku. Jedná se o osvědčeného prodejce s tradicí, který nabízí skutečně kvalitní náhradní díly pro všechny vaše potřeby. Prohlédněte si nabídku online a objednejte potřebné díly ještě dnes.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button